Ani na domácím ledě nenašli Lvi recept na hodonínské Drtiče. Hlavu domácím motal hlavně Vaškovič, autor čtyř branek.

Úvodní buly, Drtiči se dostávají do útočného pásma, puk se ocitá v brankovišti, kde ho pohotově za Žurkova záda dostává Vaškovič – 0:1 a studená sprcha pro domácí.

Ti ohrozili Stacha až ve 2. minutě a to navíc jen propagační Zapletalovou střelou. Až v 6. minutě si pak vypracovali slibnou šanci. Mráz vystihl hodonínskou rozehrávku, nahodil, ale dorážky úspěšné nebyly.

Vyrovnání měl v 11. minutě na hokejce Beneš, puk však nakonec promáchl. Na druhé straně v oslabení ujel Špok a i přesto, že byl tísněn dvěma obránci, zvýšil na 0:2.

Sotva skočil na led vyloučený hráč, hosté šli zásluhou Vaškoviče už do tříbrankového vedení – branky dělila přibližně minuta. Vrátka trestné lavice byla v permanenci i ve druhé části hry a to hned od prvních vteřin. Když se ale hrálo v plném počtu, Drtiči měli hru pod kontrolou, což potvrdili ve 25. minutě dalším přesným zásahem z hole Vaškoviče.

O tři minuty později zaznamenali úspěch konečně i domácí, když puk za brankovou čáru dostal Mráz. Pátý hodonínský gól padl při hře čtyř proti čtyřem, ve 37. minutě se prosadil opět Vaškovič.

V poslední části hrozili Břeclavští v další početní výhodě 5 proti 3, kdy před Matuškem zívala prázdná klec. Drtiči měli pak další „gólovku“ ve 12. minutě, kdy v přesilovce dostal Hrtús přesný pas na modrou a uháněl sám na Žurka.

V dalším oslabení se blýskl při dvou dělovkách hostujícího Flamíka, když obě zlikvidoval efektivním zákrokem. V 16. minutě Břeclav zužitkovala přesilovku pěti proti třem, Stacha propálil Strýček.

Když už to vypadalo, že výsledek bude stejný jako v předchozím vzájemném duelu, bylo za nedovolené zákroky Strýčka a Světlíka na ujíždějícího hostujícího hráče nařízeno trestné střílení. Jeho exekutorem byl Hollý a stanovil výsledek utkání na 2:6. Další zápas čeká břeclavské hokejisty již dnes, kdy doma přivítají slovenskou Senicu.