Ve středečním utkání šlo opět o šest bodů. Ze strany Frýdku to byl souboj ryze záchranářský, Břeclav už jela na zasněžený sever Moravy s cílem dostat se na osmé místo a zlepšit bídnou produktivitu.

Břeclavští měli hned po půl minutě výhodu jednoho hráče v poli, ale opět ukázali, že začátky utkání nejsou jejich nejsilnější stránkou.
Na druhé straně poprvé prověřil Němce, který po delší odmlce vystřídal v břeclavské brance Žurka, domácí Gelačák.

Po pěti minutách hry začínali mít více ze hry domácí a neustále dobývali břeclavskou branku, Němec však za svá záda puk nepustil. A to ani ve třech oslabeních, která museli hosté ubránit. Po první siréně se tak do kabin odcházelo za bezbrankového stavu.
Také do prostředního dějství vstoupili lépe domácí a ve 34. minutě jim to poprvé přineslo i ovoce v podobě úvodní branky z hole Kostelňáka – 1:0. Z vedení se však neradovali dlouho.

Třetí útok Břeclavi zakombinoval v útočném pásmu a po desáté asistenci Čikla v sezóně srovnal stav zápasu Klimovič - 1:1.
Hned o minutu později mohli jít domácí opět do vedení, Němce však po střele nejproduktivnějšího hráče domácích Martiníka zachránila tyč.

Ve 32. minutě fauloval tvrdě břeclavský Nekvasil. U domácího hráče se objevila i krev, a tak se hostující útočník nemohl divit, že vyfasoval pětiminutový trest a musel odejít předčasně do šaten.

Dlouhou početní výhodu však Břeclav celkem bez problémů ubránila a minutu po jejím skončení znovu udeřila, jmenovitě kapitán Břeclavi Sedláček dostal svou sedmou brankou Lvy opět do vedení – 1:2.

Jak se později ukázalo, byla to branka vítězná. Ochromený Frýdek-Místek už na tuto trefu ve druhé třetině odpovědět nedokázal.
Na počátku třetí třetiny mohl Němec opět děkovat dobře postavené brance, když dobře mířenou střelu vyslal Sluštík. Domácí se snažili zoufale vyrovnat, Břeclav se nikam nehnala, převážně bránila a hrozila z brejků.

Ve 45. minutě ujel Prachař, výborný zákrok Šrámka však držel naděje domácích na vyrovnání. Těm ale pomalu docházely síly a hra se deset minut před koncem vyrovnala.

V 51. minutě tak přišel třetí hřebíček do rakve, svou premiérovou brankou v dresu Lvů ji přitloukl Ján Skokan – 1:3. Najednou měla Břeclav navrch a svou hrou nepouštěla Frýdek-Místek k vážnějšímu ohrožení Němcovy branky.

Závěrečná siréna tak přiřkla všechny tři body Břeclavákům, šlo vůbec o první plnohodnotnou výhru na kluzišti soupeře. Naopak Frýdek už pět zápasů nepoznal chuť vítězství a zůstává poslední. Břeclav se díky neúspěchu sousedních klubů v tabulce druhé ligy vyšplhala zase o příčku výše, nyní ji patří osmé místo.

Frýdek-Místek - Břeclav 1:3

Třetiny: 0:0,1:2,0:1.
Branky a nahrávky: 24. Kostelňák (Merta) – 24. Klimovič (Čikl), 38. Sedláček (Zapletal), 51. Skokan (Sedláček, Mráz)
Rozhodčí: Kusý - Tuizal, Řezá
HC Břeclav: Němec - Procházka, Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Strýček, Popela - Prachař, Karny, Pelán - Mráz, Sedláček, Skokan - Čikl, Barák, Klimovič - Kuriál, Nekvasil, Grmela