Po třech výhrách narazila Břeclav na soupeře, který byl nad její síly. Břeclav celý zápas prohrávala, vždy dokázala dotáhnou jen na rozdl jedné branky.

Břeclav přijela do Brna bez nemocného Mífka, zato s podporou asi padesátky fanoušků v zádech, kteří hráčům připravili dokonalé domácí prostředí.

Hned ve druhé minutě bylo ale Břeclavským horko, když za už překonaného Chvátala zastoupil na brankové čáře Strapko.

Obraz hry se nezměnil ani nadále, Břeclav si šance v první třetině vypracovávala jen sporadicky.

První minuty prostřední části přinesly hokej plný nepřesností, ale hra se vyrovnala. Ve 26. minutě se ocitl Čikl sám v šanci před Adamcem, ale toho neprostřelil.

O minutu později udeřilo na druhé straně. Z úniku dva na jednoho Chvátal ještě Korotvičku vychytal zázračně hokejkou, na dorážku Tobiáše z už však neměl nárok.

O chvíli později mohlo být srovnáno, když Balát krásně tečoval Vaněčkovu střelu, puk však skončil na břevně domácí brány.

Od 32. do 40. minuty hrála Břeclav čtyři přesilové hry, nejlepší střelecké pozice však prováhali a když už vystřelili, puky pokryl dnes dobře chytající Adamec, který nahradil v kleci Techniků tradiční jedničku Nešťáka kterého skolila nemoc.

Třetí třetina začala pro Břeclav nejhůře jak mohla. Ve 42. minutě se ještě Tobiáš zastřeloval, ale o minutu později už se černobílí mohli radovat. Jozef Liška dostal od luštince přesnou přihrávku a slovesnký útočník nedal Chvátalovi šanci.

Až šestou přesilovou hru dokázala Břeclav využít. Deset minut před koncem měla několik šancí, otřesený Adamec si však nestačil zvednout hokejku, a tak se Strýčkova střela zastavila až v brance.

Hned nato dostala možnost přesilovky i domácí tým, svou šanci však nevyužil. Trochu hokejové krásy si nechali Brnané až na 57. minutu, kdy se po krásném kombinační akci se Šebkem prosadil kapitán Techniky Mráz.

Břeclav poté dostala ještě možnost utkání zdramatizovat, když se nedohodl obránce s Adamcem a vypíchl vlastnímu gólmanovi puk z pod lapačky. Na to ovšem čekal Igor Čikl a dvě minuty před koncem vykřesal šanci na bod.

Šanci na vyrovnání si Břeclav sama snížila, když byl vyloučen Vaněček.

Hosté vsadili vše na útok. Břeclavský Hrůza dokonce vstřelil branku, ta však padla až po odpískání, Adamec byl předtím zasažen do masky.

Risk v podobě odvolání Chvátala ale velmi rychle využil Mráz a stanovil tak konečný účet na 4:2 pro Techniku Brno.

VSK Technika Brno – HC Břeclav 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 27. Tobiáš (Korotvička, Benýšek), 43. Liška (Luštinec), 57. Mráz (Šebek, Jelínek), 60. Šebek (Mráz) - 50. Strýček, 58. Čikl (Balát)
Vyloučení: 6:4, navíc Pazdera (BV) 10 OT Využití: 0:1
Rozhodčí: Dědek
Poměr střel: 41:34

VSK Technika Brno: Adamec - Habrovec, Šindelář, Lesák, Kučírek, Petlák, Babic - Mráz, Jelínek, Šebek - Tobiáš, Korotvička, Benýšek - Látal, Liška, Luštinec

HC Břeclav: Chvátal - Pazdera, Strýček, Strapko, Macháček, Laga, Novák, Popela - Čikl, Hrůza, Barák - Nohel, Karný, Prachař - Balát, Vaněček, Veselský