Domácí do prvního soutěžního utkání vstoupili lépe, svoji aktivitou si vysloužili hned z kraje dvojnásobnou přesilovou hru, kterou se jim ale nepodařilo zužitkovat. V první třetině byl aktivním mužem sudí Pokorný, který rozdával tresty jako na běžícím pásmu, branka z přesilové hry ale ne a ne padnout.

Rozvlnit síťku za soupeřovým brankářem se domácím podařilo paradoxně v oslabení. Bývalý kapitán Lvů Petr Jurča se z levého křídla natlačil do střelecké pozice a přesně mířenou ránou nedal Šurému šanci – 1:0. Z branky svému bývalému zaměstnavateli se však příliš neradoval. Když se nepodařilo vyrovnat hostujícímu Průdkovi z dobře rozjetého průniku, skončila první třetina jednobrankovým náskokem pro domácí.

Druhá třetina začala rychlou brankou domácího celku. Ondřej Látal ujel po levé straně všem hráčům, nic nevymýšlel a střelou příklepem z levé strany propálil hostujícího Šurého přesně k tyči – 2:0. Domácí si s poklidem kontrolovali průběh utkání a nic nenasvědčoval dramatickému průběhu duelu. Ten přesto ale přišel.

Hosté během necelých tří minut dokázali stáhnout náskok domácích, dokonce se dostat i do vedení. První puk za záda brněnského brankáře dopravil Dominik Piskoř, který využil v přesilovce svého důrazu na hranici brankoviště. Minutu a půl po něm se již radoval Tomáš Blaha, jenž z levého křídla mířil přesně ke vzdálenější tyči. Celý obrat pak vzápětí dokonal znovu Dominik Piskoř, který ve svých zádech nechal všechny domácí obránce a následně si bekhendovou kličkou počínal jako zkušený mazák – 2:3.

Z kraje třetího dějství se ale domácí dostali zpátky do zápasu. Jan Česnek si najel před bránu a nad padajícím Šurým trefil přesně – 3:3. Vrátit hostům vedení mohl po chvilce Popolanský, z úniku dvou proti jednomu ale nemířil přesně. S přibývajícím časem houstla atmosféra utkání, nikdo nechtěl udělat chybu a každý chtěl zápas strhnout na svoji stranu.

Podařilo se to na začátku padesáté páté minuty domácímu Janu Česnekovi. Brněnský sniper dojel puk na útočné modré a z otočky ho střelou zápěstím poslal na bránu. Tam ho břeclavský obránce tečoval nad rameno Šurého a kotouč zapadl přesně do šibenice – 4:3. Hosté se v závěrečné minutě odhodlali pro hru bez brankáře, trefili se ale znovu jen Brněnští. Hráčem, který střelou do prázdné brány uzavřel účet sobotního zápasu, byl Petr Štindl – 5:3.

Ohlasy trenérů:

Roman Kaňkovský (VSK Technika Brno): „Naštěstí se nám nevymstila ta kritická třiminutovka, kdy soupeř otočil vývoj utkání. Za stavu 2:0 jsme padli do takového uspokojení. Asi jsme si mysleli, že se nemůže nic stát. Dělali jsme jednu chybu za druhou a Břeclav toho využila. Jsme rádi, že se nám úvod sezóny nakonec podařil a z výhry máme pochopitelně velkou radost"

Michal Konečný (HC LVI Břeclav): „Odehráli jsme velice špatnou první třetinu, nemohli jsme se dostat do zápasu. Poté jsme se zlepšili a duel otočili, jenže následoval další výpadek. Neumím si to vysvětlit, co se stalo. Nebyl jsem spokojený s nasazením některých hráčů k zápasu, jiní zase byli nervózní. Zkušenější tým by si to vedení už pohlídal. Za stavu 3:2 jsme měli z toho tlaku dát čtvrtou branku a mohlo se to vyvíjet jinak. Nebyl to z naší strany dobrý výkon, hráli jsme velice špatně, dva góly jsme soupeři po ztrátách puku sami darovali. Pak nám tam padl takový "šmudla". Ale rozhodla naše nedisciplinovanost a nevyužití přesilovek."

VSK Technika Brno – HC LVI Břeclav 5:3 (1:0, 1:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. Jurča (Fadrný), 26. Látal (Brzobohatý, Štindl), 45. Česnek (Fadrný, Jurča), 55. Česnek (Jurča, Fadrný), 60. Štindl (Fadrný) – 34. Piskoř (Nedvěd, Bartoš), 36. Blaha (Kovář), 36. Piskoř (Hrbatý, Šaur)

Rozhodčí: Pokorný – Klouda, Musil

Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0

Diváci: 222 (z toho 70 z Břeclavi)

Poměr střel: 40:28

Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3

VSK Technika Brno: Novák (od 36. Chvátal) – Klimeš, Štindl, Habrovec ©, Dittrich, Havíř, Zapletal, L. Odehnal – Česnek, Fadrný, Jurča – Brzobohatý, Zábranský, Látal – V. Odehnal, Benýšek, Pargáč – Buhaj, Bělohlávek, Hnilička, Čtvrtníček

HC LVI Břeclav: Šurý (Zelenka) – Dora (A), Šaur, Novák, Nedvěd, Kovář, Höss, Nekoranec – Hrbatý ©, Bolfík (A), Piskoř – Popolanský, Blaha, Bartoš – Zháňal, Průdek, Záborský – Procházka, Lechner, Maša