První přípravné utkání břeclavských Lvů ze dvanácti skončilo porážkou 1:3. Lvi se ale nemusí za svůj výkon stydět. Nastoupil proti nejsilnější sestavě prvoligové slovenské Senice. Ambiciózní celek nikoho nešetřil. Břeclav svému soupeři nabídla první branku po chybě v rozehrávce, další dvě padly v dvojnásobných přesilovkách. Jediný gól Břeclavi dával v 15. minutě Lukáš Konečný.

„Neodehráli jsme proti nabušenému soupeři špatné utkání na to, že jsme herní situace netrénovali. Chodíme hlavně do posilovny. Nechybělo nám nasazení, i fyzicky jsme to zvládali až do konce. Všechno rozhodly přesilovky. Oni ty své využili, naše byly hrozné," přiznal kouč Lvů Michal Konečný.

Senica přijela do Břeclavi s plnou soupiskou včetně brankáře Peksy, obránců Škápika, Salajky nebo útočníků Kocáka a Vaškoviče. Naopak Břeclav zatím nastoupila do utkání bez útočníků Popolanského a Jurči, zato poprvé s dvěma novými tvářemi z juniorky Komety. Brankářem Danielem Zelenkou a Štěpánem Koukalem v obraně.

Necelé dvě stovky diváků viděli útočný úvod utkání a první přesilovku Lvů. Z té ale nic nebylo. Naopak při chybě v rozehrávce za brankou se v 5. minutě dostal k puku lehce Čunderlík a zavěsil po břevno. Pak ještě Vaškoviče zblízka vychytal Zelenka a vysloužil si první ovace publika.

V 15. minutě předvedl ukázkovou akci přečíslení dva na jednoho čtvrtý útok Břeclavi. Po ose Beránek, Dimitrov a Lukáš Konečný se puk dostal bez problémů za Peksova záda. Už za minutu se ale poroučeli na trestnou lavici dva Lvi a Senica přesilovku okamžitě využila.

Klasická přesilovka ale trvala jen chvíli. Lvi šli znovu do tří a v 18. minutě exhodonínský Salajka od modré propálil před očima své bývalé zaměstnavatelky vše, co mu stálo v cestě.

„Takováto utkání rozhodují zkušení hráči, kteří vědí, co s pukem, a kterých měla Senica mnoho. My jsme hlavně zkoušeli nové mladé hráče, kteří budou mít během prvních třech čtyřech zápasů možnost se ukázat," předeslal břeclavský trenér, že výsledky prvních několika zápasů nebudou vůbec bernou mincí.

O největší rozruch v dalším průběhu zápasu se postarala světelná tabule, která se zasekla, dlouho odmítala poslušnost a nerozjela se ani po restartu v první přestávce. Zbytek utkání se tak měřil pomocí ručních stopek.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala, pokud se hrálo pět na pět. Pak Břeclav nevyužila dvojnásobnou početní výhodu a mohlo jí to mrzet. Hlavně Lukáše Konečného, který sám před střídajícím senickým brankářem trefil jen připravenou lapačku.

Branka nakonec nepadla ani ve třetí třetině. Nejblíže k ní měl Janík, který všem ujel přímo z trestné lavice. Zelenka se ale vyznamenal.

„Dan Zelenka se ukázal jako nadějný brankář, i když byl asi napoprvé nervózní, za ty góly nemohl. V přípravě se bude střídat s Filipem Hübnerem a naskočit už by měl v dalších utkáních v útoku i Tomáš Popolanský," dodal Konečný.

Břeclav dostala ke konci utkání možnost zkorigovat výsledek. Znovu měla možnost hrát pět na tři. Skórovat se ale nepovedlo. Před Porubským bylo několik skrumáží, nikdo ale puk nedostrkal za brankovou čáru.

Druhé přípravné utkání odehrají Břeclavané již ve čtvrtek v Prostějově, v pátek od 17:30 hodin se představí znovu doma proti prvoligové slovenské Trnavě. Vstup bude znovu zdarma.

HC Lvi Břeclav – HC Dukla Senica 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Branky: 15. Konečný L. (Dimitrov, Beránek) – 5. Čunderlík (Lantoš), 17. Ivičič (Šedivý, Hreus), 18. Janík (Mikolášek)

Vyloučení: 7:10 Využití: 0:2

Diváků: 190

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Koukal, Dora ©, Směřička, Novák, Lysoň, Čuňočka, – Kuriál, Beneš, Bartoš – Bolfík, Zháňal, Truhlář – Vlašic, Lechner, Gabriška – Dimitrov, Konečný, Beránek. Trenér Michal Konečný

HC Dukla Senica: Peksa (31. Porubský) – Škápik, Štetina, Reho, Dubec, Ivičič, Šedivý, Salajka, Janík, Reissmuller, Beťko – Vaškovič, Rajčák, Čunderlík, Kocák, Rajčák, Hreus ©, Surovka, Kuník, Mikolášek, Rosenberg. Trenér: Pavel Klečko