Výhra by Břeclav posunula na vedoucí příčku soutěže a přiblížila ji bojům o 1. ligu juniorů. Prohra by hráčům Alcaplast arény vzala veškerou naději na vyšší soutěž.

První větší šance zápasu přišla ve 4. minutě, kdy pelhřimovský Jan Matoušek vystřelil z boku na břeclavského brankáře, střela se ale odrazila mimo branku. V 7. minutě byli potrestáni hráči Pelhřimova Jan Doubek a Jiří Hlavička menšími tresty za nedovolené zákroky a domácí celek měl k dispozici přesilovou hru pět na tři. A uspěl. V čase 7:35 prostřelil gólmana hostů Jana Čekala Lukáš Bolfík. V 11.minutě první třetiny se výborným zákrokem předvedl Filip Hübner, který vychytal přečíslení hráčů Spartaku. V čase 17:56 se podařilo hostům srovnat. Tvrdou střelu obránce Pelhřimova Davida Belli tečoval před brankou Dominik Kasalý. O dvanáct vteřin později si ale domácí hráči opět posunuli vítězství na svou stranu, když se po kombinaci se spoluhráči prosadil Radek Zháňal.

Druhá třetina pokračovala v rychlém tempu. V 23.minutě poslal břeclavský Lukáš Konečný do brejku Lukáše Bolfíka, který ovšem dobře chytajícího Jana Čekala nepřekonal. Domácí hokejisté začali protahovat střídaní a prodlužovali si pobyt na ledě, což mělo za následek pomalejší bruslení a chyby v obranném pásmu. V čase 30:02 skončila tvrdá střela Pelhřimovského Petra Votápka až za zády domácího brankáře a hosté tak srovnali na 2:2. V 34.minutě se dostali Pelhřimovští do tlaku a během šedesáti sekund vystřelili na branku Břeclavi čtyřikrát. Žádná střela se ale neuchytila.

Třetí domácí branku, a jak se později ukázalo také vítěznou, vstřelil v čase 43:02 Lubomír Bendík, který dostal přihrávku od Lukáše Bolfíka přímo před odkrytou branku Spartaku. V čase 51:03 odskočili hráči Alcaplast arény svému soupeři díky Liboru Vlašicovi již o dvě branky. V 53.minutě vrazil na hrazení pelhřimovský Jan Doubek břeclavského Ondřeje Lechnera, který utrpěl tržnou ránu na obočí. Vzápětí nato obdržel Radim Stráník, hájící barvy Břeclavi, osobní trest do konce utkání za nesportovní chování. Dvě minuty před závěrečnou sirénou vstřelil pátou branku domácích Radek Zháňal, o minutu později pak z trestného střílení zpečetil výhru nad Pelhřimovem 6:2 Ondřej Lechner, který vstřelil celkem stou branku juniorského kádru v letošní sezoně.

MARTIN MAŤAŠOVSKÝ