Břeclavi se vstup do utkání vůbec nepovedl a už po dvanácti minutách prohrávala 3:0, což vyhnalo z branky Němce, kterého vystřídal Žurek. Ten držel čisté konto až do konce druhé části, kdy inkasoval gól do šatny. Mezitím už ale Břeclav stihla snížil na 4:2. V poslední třetině si ale Orlová svůj náskok pohlídala.

Úvod utkání se hostům, v jejímž dresu chybělo útočné duo Sedláček-Mráz, ale naopak poprvé naskočil Ján Skokan, vůbec nepovedl.
Hned z prvního útoku Orlové přesně po minutě hry musel lovit Němec puk ze své sítě po Rozumově střele mezi betony. Drtivý tlak Orlů nepolevil ani nadále, na ledě jako by bylo jen domácí mužstvo. Výsledkem toho byla druhá branka v 7. minutě, jejímž autorem byl domácí Kotásek, když využil přečíslení dva na jednoho.

První vážnější šanci Břeclavi měl v 9. minutě Barák, jeho samostatný nájezd zastavila až vyrážečka domácího gólmana Šafránka.
Ve 12. minutě prostřelil Němce se štěstím domácí Dušek a Němce vystřídal v hostující brance Žurek. Ani ten si na nedostatek práce stěžovat nemohl, a do konce první třetiny chytil alespoň tři tutovky domácích.

O přestávce se konala v břeclavské kabině bouřka a do druhé části nastoupili Lvi jako vyměnění.
Sprška střel, jíž zasypali břeclavští hokejisté Šafránka, přinesla ovoce až ve 29. minutě, kdy zůstal u tyčky volný Prachař a nadvakrát protlačil puk za Šafránka.

Tlak Břeclavi pokračoval, narušila ho jen Duškova šance, kterou Žurek v rozkleku zneškodnil.
Až do 38. minuty nedokázal žádný z týmů využít početní výhodu, to se podařilo až Karnému, jenž doklepl za Šafránka Jarůškovu střelu odraženou od mantinelu. Když už to vypadalo, že kontaktní gól dá Břeclavi naději na dobrý výsledek, inkasovali Lvi padesát sekund před druhou sirénou čtvrtou branku z hole Krafta.

Ovšem nástup do třetí třetiny sebral Břeclavským všechny naděje na jakýkoliv bodový zisk. Ve 43. minutě byl v útočném pásmu zbytečně vyloučen Strýček a Dušek z první nedal Žurkovi šanci – 5:2. Břeclav poté přestála oslabení a v 52. minutě trošku zdramatizoval zápas hostující Grmela, který sám před Šafránkem nezaváhal a vsítil tak premiérovou branku v dresu Lvů – 5:3.

Když byl tři minuty před koncem vyloučen domácí hráč, vyžádal si břeclavský trenér timeout a rozhodl se odvolat Žurka. Riskantní hra šesti proti čtyřem mu ale nevyšla a Břeclav inkasovala šest sekund před koncem zápasu pošesté.


HC Orlová – HC Břeclav 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Rozum (Mintěl, Grygar), 7. Kotásek (Krisl, Studený), 12. Dušek (Potočný, Samiec), 40. Kraft (Kotásek), 44. Dušek (Samiec, Potočný), 60. Kraft (Rozum) - 29. Prachař (Grmela), 38. Karný (Jarůšek), 52. Grmela
Vyloučení: 6:5
Rozhodčí: Kusý – Tuizal, Řezáč
Diváků: 450

Sestavy:
HC Orlová: Šafránek - Novák, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Studený, Samiec, Krisl, Golab, Galgonek, Kotásek, Hanzl
HC Břeclav: Němec (od 12. Žurek) - Habrovec, Nedvěd, Popela, Zapletal, Strýček - Prachař, Jarůšek, Karný - Čikl, Pelán, Skokan - Barák, Klimovič, Grmela