Lvi neproměnili šance a na ledě Velké Bíteše prohráli

Břeclav, Velká Bíteš – Po dvou vyhraných zápasech hokejisté Břeclavi poznali hořkost porážky. Lvi v sobotním utkáním hraném ve Velké Bíteši prohráli 1:3. Hosté sice rychle otevřeli skóre trefou Gabrišky, domácí ale ještě v průběhu první části otočili a ve třetí třetině výhru pojistili. „Prohra nás mrzí, protože utkání bylo víceméně vyrovnané. Jednalo se ale o kvalitativně nadprůměrné utkání a diváci viděli pěkný hokej. Mužstvu není moc co vytknout, rozhodlo naše neproměňování šancí,“ hodnotil duel trenér Břeclavi Jakub Klimovič.

4.12.2017

Ilustrační foto.Foto: David Korda

Lvi vstoupili do zápasu ideálně. Využili zaváhání obrany domácího týmu na modré čáře a při přečíslení Gabriška otevřel skóre zápasu. O dvě minuty později ale srovnal Grmela a v předposlední minutě první části otočil skóre ve prospěch Velké Bíteše Šidák. „Vývoj hry se po zásluze otočil, domácí nás přehrávali. Ve druhé třetině jsme ale měli více ze hry my,“ zmínil břeclavský trenér. Žádnou z příležitosti ovšem hosté neproměnili, brankář Alexa držel své mužstvo.

Ani ve třetí třetině Lvi nenašli recept na výborně chytajícího gólmana domácího týmu. „Zkusili jsme s tím výsledkem něco udělat, ale rozhodčí nás dvakrát sporně vyloučil,“ zmínil Klimovič. Z druhého oslabení hosté kapitulovali, když jinak spolehlivého Hübnera v bráně Břeclavi překonal v 53. minutě Račický.

Venkovní duely? Hráči nechybí

Hosté tak nebodovali, jejich fanoušky ale může kromě předvedené hry v sobotním klání hřát také přístup hráčů. „Na rozdíl od minulé sezony se nám ve venkovních zápasech nestává, že bychom měli problém s nedostatkem hráčů v sestavě,“ podotkl Klimovič. Oproti  minulému roku totiž v týmu prakticky nejsou hokejisté odjinud než z Břeclavi. „Nemáme tolik dojíždějících. Někteří kluci sice studují v Brně, ale bydlí v Břeclavi, takže to není takový problém. Dokážeme vždy sestavit tři formace,“ uvedl Klimovič.

V tabulce krajské ligy se Lvi po víkendu musí ohlížet za sebou. Díky výhře se na deváté místo vyhoupli hokejisté Uherského Hradiště, kteří aktuálně ztrácejí na osmou Břeclav dva body. Udržet, nebo posílit náskok, budou mít Lvi šanci v sobotu, kdy se po měsíci představí na domácím ledě. Jejich soupeřem bude v břeclavské Ice Bors Areně od 17 hodin šestý tým tabulky Uherský Ostroh. „Já i hráči se na zápas těšíme. Hráli jsme s nimi už v přípravě a taky první utkání nového ročníku. Byl to pohledný hokej na obě strany,“ zmínil Klimovič.

Velká Bíteš – Břeclav 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Grmela (Rosendorf), 19. Šidák ( Štěpánek), 53 Račický (Pospíšil, Touška) – 4. Gabriška (Hrbatý).

VÁCLAV PETRŮ

Autor: Redakce

4.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč Učitelé na 1. stupni základních škol Učitel/ka I. stupně s profilací HV. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: První kontakt: e-mailem, , Empatie a sociální cítění, komunikativnost, ochota spolupracovat. Práce s 8 žáky ve spojeném 1. a 2. ročníku., , Zaměstnanecké výhody: Závodní stravování, , Místo výkonu práce: Základní škola, Vlasatice 3. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola vlasatice, příspěvková organizace, 691 30 Vlasatice. Informace: Marcela Mikelová, . Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní instrumentář 22 000 Kč Zubní instrumentáři ZUBNÍ INSTRUMENTÁŘ/INSTRUMENTÁŘKA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 8.9/8.8.2018 - práce zubního instrumentáře. SŠ, obor všeobecná sestra nebo příbuzný obor, mimo obor je nutné absolvovat kvalifikační kurz zubní instrumentář, vhodné i pro absolventy. KONTAKT: MDDr. Nikola Gavrilović, tel. 608 051 777 nebo email: info@zubarbreclav.cz, Místo výkonu práce: Břeclav - Poštorná. Pracoviště: Stomatolog gavrilović s.r.o., Hlavní, č.p. 38, 691 41 Břeclav 4. Informace: Nikola Gavrilović, +420 608 051 777. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 12 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ ZIMNÍ ÚDRŽBY. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 13.9.2018 - práce na DPČ, DPP - zimní údržba silnic. I ZŠ, ŘP sk. C, CE, profesního průkaz, karta do digitálního tachografu, pojistka za škodu způsobenou při výkonu povolání, doklad o absolvování dopravně-psychologického vyšetření, trestní bezúhonnost. Poloviční úvazek. KONTAKT: Ing. M. Láníček, tel. 731 606 252, email: m.lanicek@bors.cz, Hyklová S. Ing., tel.: 731 606 205, e-mail: hyklova@bors.cz, Místo výkonu práce: Břeclav, Náklady na získání karty do digitálního tachografu a dopravně-psychologického vyšetření uhradíme.. Pracoviště: Bors servis s.r.o., Bratislavská, č.p. 2284, 690 02 Břeclav 2. Informace: Saskia Hyklová, +420 731 606 205. Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 21 750 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů) kUCHAŘ - KUCHAŘKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21750 kč, mzda max. 25560 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 14.9.2018/ vyučen v oboru kuchař., Praxe výhodou není podmínkou., Zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství. , Bližší info. na tel. 601 361 431 paní Lenka Chrastinová, email: chrastinova@sou-hustopece.cz. Pracoviště: Střední odborná škola a střední odborné učiliště hustopeče, příspěvková organizace, Masarykovo nám., č.p. 136, 693 01 Hustopeče u Brna. Informace: Věra Horáková, +420 518 389 116,601 385 432.

Fanoušci fotbalu zažili žeň kanonýrů, dohromady padlo devět hattricků

Lvi v krajské premiéře podlehli v prodloužení nováčkovi z Březiny

Břeclav smetla Velkou Bíteš

Břeclav – Náročný anglický týden se třemi domácími duely v osmi dnech zahájili břeclavští fotbalisté výborně. Sedmému celku divizní tabulky z Velké Bíteše nastříleli čtyři branky.