„Byl to maximální výkon celého mužstva včetně gólmana. Nemám nikomu, co vytknout. Tady rozhodla náhoda. Kdyby chvíli před inkasovaným gólem Lenkovič trefil místo tyčky gól, vyhráli bychom my,“ komentoval zápas spokojený trenér Břeclavi Alois Miklík.

Zprvu ovšem nic nenaznačovalo tomu, že domácí budou dlouho ve hře o vítězství. Hosté hned v první minutě udeřili, když se prosadil Krča, a hráči z Vysočiny mohli záhy vedení navýšit. „Na začátku nás přehrávali, ale postupně jsem se jim vyrovnali,“ ohlédl se za úvodem zápasu břeclavský útočník Radim Juránek, který se později zapsal do střelecké listiny. Lvi ještě v první části dokázali srovnat. Lenkovič vyslal do brejku Zháňala, který v sedmnácté minutě mazácky prostřelil brankáře hostí forhendovou kličkou.

Ve druhé části si obě mužstva dávala pozor na zadní vrátka. Stereotyp prostřední části narušil ve 37. minutě útočník hostí Dostál, jenž nabil na pravý kruh Křenkovi, který střelou k tyči překonal Hübnera.

NEDÁŠ, DOSTANEŠ

Ve třetí třetině chtěli hosté vstřelit uklidňující branku, ovšem naráželi na vynikajícího Hübnera. Svůj jednobrankový náskok navíc úřadující šampioni prohospodařili kvůli nedisciplinovanosti. Při početní převaze Lvů pět na tři našel v 50. minutě Gabriška u tyče číhajícího Juránka, jenž prostřelil brankáře hostí Judu. Domácí poté přečkali závěrečný tlak soupeře a duel dostali do prodloužení.

V něm sice začali aktivně, ale zhruba v jeho půlce sudí vyloučil Blahu, a Břeclav čelila oslabení tři na čtyři. Hübner se ocitl v ohni střel, nakonec ovšem i s pomocí defenzívy celou situaci zvládl, a udržel naději svého týmu na výhru. „Po tom, co jsme ustáli hru ve třech, jsme si věřili na vítězství, protože Hübner chytal ve skvělé formě,“ sdělil Juránek.

Minutu před koncem se jako nůž máslem protáhl po levém křídle před Judu Lenkovič, ovšem zblízka napálil pouze brankovou konstrukci. Podle pravidla nedáš, dostaneš to tedy nakonec byli hosté, kteří měli závěrečné slovo v zápase i sérii. Kanonýr Křenek osmnáct vteřin před koncem nastavení vypálil z mezikruží a jeho rána zapadla za záda Hübnera. Útočník hostí, který se postaral o pět ze šesti branek svého týmu v sérii, tak Břeclavi ukončil sezonu.

VÁCLAV PETRŮ