Hosté ze severu Moravy se do vedení dostali poněkud náhodným gólem v sedmnácté minutě. Ale na to, co předvedli mezi 35. minutou a koncem prostřední části, budou Břeclavané vzpomínat dlouho. A ne v dobrém. Nejprve přišel ojedinělý, ale úspěšný útok, pak skóroval nebráněný hráč a po teči to bylo už o čtyři branky v neprospěch Jihomoravanů.

Nedařilo se jim nic. Přitom stejná sestava se ve středu vzepjala ke skvělému výkonu proti Frýdku. Proti o několik levelů slabší Kopřivnici si nevypracovali kloudnou šanci. Diváci, kteří tento týden na navštívili obě utkání, asi nevěřili vlastním očím.

Lvům nepomohlo ani střídání brankáře, Dujsík udržel čisté konto jen minutu a půl.

Těžkou porážku musejí břeclavští hokejisté co nejrychleji pustit z hlavy. Reputaci si budou napravovat znovu v domácím duelu, ve středu hostí tým ze středu tabulky. Nový Jičín byl před dnešním duelem na sedmém místě. Ale s náskokem, takže se za sebe ohlížet nemusí. To ale ani Břeclav. Ta už teď musí týmy znovu pronásledovat.

Břeclav – Kopřivnice 0:5

Třetiny: 0:0, 0:4, 0:1. Branky a nahrávky: 17. A.Červenka (Slovák), 35. Mach (Tomášek, Hrubý), 38. Mach (Hrubý), 39. A.Červenka (Slovák, Teper), 42. Mach (Tomášek). Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Held – Lainka, Čuňočka. Diváci: 197.

HC Lvi Břeclav: Šurý (od 41. Dusík) – Směřička, Miklík, Vlček, Běhal, Zítka – Ivan ©, Smetana, Průdek, Červenka M. (A), Vachutka, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Školoud, Uhlík.