Přestože po první třetině svítilo na světelné tabuli nepříznivé skóre 0:2, dokázali díky soupeřově nedisciplinovanosti utkání dvěma přesilovkovými zásahy Fiedlera a Bartáka vyrovnat. O konečné dělbě bodů musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž byla šťastnější Břeclav.

Břeclav nastoupila k utkání bez dvou dlouhodobějších absencí (Bolfíka a Čikla), zato poprvé s kapitánem Sedláčkem, jež byl hned nejpilnějším střelcem modro-žlutých. Začátek byl velmi opatrný, oba týmy se oťukávaly a zkoušely, co si soupeř dovolí. „Ukázalo se, že Havířov poskládal silný tým, přestože je v lize prakticky nováček. Nepřijel sem s žádnými vyjukanými mladíky, ale s hráči, kteří hrát hokej umí,“ vyseknul soupeři poklonu asistent trenéra Břeclavi Michal Konečný. První vyložená šance ze sedmé minuty ještě gólem neskončila, Pavlasovu střeli stihl Chvátal reflexivně vykopnout. Ani Klimšův samostatný únik nedovedl havířovský útočník do úspěšného konce. Skóre se povedlo otevřít až Pavlasovi ve 14. minutě, kdy ujížděl společně s Potočným jen na Zapletala a svoje přečíslení dotáhli do zdárného konce – 0:1. A i nadále byli mírně favorizovaní hosté nebezpečnější, což vyústilo v jejich druhou branku. Dvě minuty před sirénou nechali obránci příliš prostoru Klimšovi, který zvyšoval už na 2:0 pro slezský tým.

V kabině si Lvi museli říct od plic, že takto se hrát nedá. Do té doby se hrálo bez vyloučení, nahoru dolů, ale pěkný hokej k vidění nebyl. Druhou třetinu už Lvi odehráli lépe, také díky nedisciplinovanosti soupeře. Břeclav začala soupeře přehrávat, ale v přesilovkách, které Havířov nabízel, se břeclavským hokejistům vůbec nedařilo. Toto trápení prolomil až v polovině zápasu Fiedler, který ranou pod víko potrestal vyloučení Vydry. Na ledě se přiostřilo o tři minuty později. Vyjetého Chvátala srazil k zemi hostující Sztefek, za což inkasoval menší trest. Cestou na trestnou lavici navíc neudržel nervy na uzdě a trefil rukou hlavního rozhodčího, který mu dal automaticky trest ve hře. Břeclavi se tak naskytla málo vídaná sedmiminutová přesilovka. Domácí si v ní připsali ale jen dvě střely, ale ta druhá už byla gólová. Dvě sekundy před sirénou rozjásal tribuny Barták. „To byl zlomový moment pro náš tým. Přesilovku jsme zahráli hodně špatně, naši mladí se báli střílet. Zaplať pánbůh, že jsme dali ten gól do kabiny, ten nás nakopl,“ hodnotil už s úsměvem Konečný.

Třetí třetina už se divákům musela líbit. Šance na strhnutí vedení byly na obou stranách, jenže brankáři tomuto utkání vládli pevnou rukou. Břeclav se spoléhala na přesilovkové kombinace, Havířov zase na nebezpečné brejky a přečíslení. Tři body pro Břeclav odmítl Barták, jenž se zjevil v poslední minutě sám před Vrbou, ale byl příliš blízko nato, aby stihl puk zvednout.

V prodloužení oba týmy stáhly hru na dvě pětky a uchýlily se k nahazování puků na branku ve snaze usadit se v pásmu nebo alespoň vybojovat vhazování. Jejich snahy se ale ukázaly jako plané. Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Do těch lépe vstoupili hosté. Klimša procedil puk za Chvátala, ale jeho spoluhráči už ho nenapodobili. Naopak za Břeclav po Paškově neúspěšném pokusu prostřelili Vrbu Sedláček i Hrůza a bonusový bod tak připadl Břeclavi. „Nájezdy, to už je loterie. Je pozitivní, že si kluci na nájezdy věřili a chtěli jet. Vsadili jsme na ty nejzkušenější a oni nás nezklamali,“ mnul si ruce břeclavský lodivod. „Takové zápasy našim mladým hráčům můžou jen pomoct, porostou s nimi. Byly to sice nervy, ale nemáme tu tak silný tým, abychom mohli soupeře porážet o pět branek. Rozhodně ne Havířov.“ K nedělnímu zápasu do Šumperka tak můžou Lvi odjíždět zase o něco klidnější.

HC Břeclav – AZ Havířov 3:2sn (0:2, 2:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Fiedler (Škápík, Vozdecký), 40. Barták (Novák, Svoboda), 65. Hrůza (sam. nájezd) – 14. Pavlas (Potočný), 18. Klimša (Říčka)

Diváků: 338

Rozhodčí: M.Dědek – J.Bilík a M.Pospíšil

Vyloučení: 2:7, navíc Balčík OT 10 minut, Sztefek (oba HAV) 5 + do konce utkání Využití: 2:0

Střely na branku: 36:30

Nejčastěji střílející hráči BV: Sedláček 6, Klimovič a Fiedler po 4

Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2

Sestavy:

HC Břeclav: Chvátal – Dora, Rajnoha, Vozdecký, Škápik, Zapletal (A), Svoboda,– Zháňal, Sedláček ©, Hrůza – Grmela, Klimovič, Fiedler – Barták, Paško, Novák E.

HC Havířov: Vrba – Zientek, Prokop, Krisl ©, Machálek, Balčík, Vydra, Jurčík – Klimša, Najdek, Maruna – Pavlas, Potočný (A), Stránský – Sztefek, Říčka, Pechanec – Miczek