Lvi nastoupili do zápasu bez nemocných obránců Nekorance a Svobody a útočníka Lašáka, navíc se hned zkraje zápasu zranil Kozel. Přesto točili čtyři útoky a až v průběhu zápasu trenéři stáhli hru na tři pětky. Poprvé se do břeclavské klece postavil brankář Bača a v dobrém na svou premiéru určitě vzpomínat nebude. Už ve 2. minutě skončila první mela před jeho kasou přesnou dorážkou Trojana do horních pater tabulky. Za tři minuty se ale začínalo znova. Jakub Fusek dostal od Lukáše Nováčka ideální přihrávku zpoza branky a střelou z mezikruží po ledě překonal Máje.

Další rána pro domácí přišla při jejich vlastní přesilovce, kdy jim frnkl opět Trojan a podruhé překonal Baču. A když mu prošla za další minutu střela Lupače nad betonem, bylo to už o dvě branky. K tomu co se dělo v prvním dějství na ledě se nevyjádřil trenér Michal Konečný moc pochvalně. „První třetina, to byla z naší strany vyloženě plácaná. Zápas vypadal hrozně, bylo to 1:4 a hosté měli další šance," přiznal.

Z druhé třetiny ještě neuplynula ani minuta, když Lvi dostali čtvrtý gól z hole Krutiše. Ten vyhnal Baču z branky a do klece se musel postavit nerozhýbaný Šurý. Ten měl hned zkraje několik těžkých zákroků, ale svou klec zamknul naprosto dokonale. Své spoluhráče podržel a protivníkům nedovolil navýšit vedení. „Je vidět, že Moravské Budějovice od základů přebudovali kádr a mají tam velmi slušně bruslící typy mladých hráčů A to tam ještě dnes chyběli matadoři Havel s Rytnauerem," zmapoval tým Budějovic Konečný.

Břeclavané se navíc postupně probouzeli a po polovině zápasu se dostali do většího tlaku. A ten konečně přinesl své ovoce. Dominik Tobola nejprve skóroval díky teči brusle protihráče a za další minutu a půl se po Dittrichově přihrávce trefil z hranice brankoviště Richard Vaculín. Další tlak Lvů ale utnula vyloučení a druhá siréna.

Ve třetím dějství tlak Břeclavi pokračoval, ale Lvi nedokázali využít přesilovky ani některé další nadějné šance. Na druhé straně čaroval brankář Šurý, který udržel celé dvě třetiny čisté konto. Přestože si Konečného svěřenci vzali v závěru oddechový čas a zkusili to i bez brankáře, žádný velký tlak se nekonal a Žihadla vcelku v poklidu jednobrankový náskok uhájila.

V závěru zápasu však viděl Konečný přece jen nějaké pozitivum. „Můžu ocenit jen to, že se kluci zvedli, dokázali rázem hosty přehrávat a udělali z toho drama až do konce. Je to jen o tom klidu v koncovce, který mi stále nemáme," dodal.

Břeclav 3

Moravské Budějovice 4

Branky a nahrávky: 5. Fusek (Nováček), 36. Tobola (Miklík, Nováček), 37. Vaculín (Dittrich, Červenka) – 2. Trojan (Račický), 15. Trojan, 17. Lupač (Horký), 21. Krutiš

Vyloučení: 3:7, navíc Forman (MB) OT 10 minut Využití: 1:0 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Maťašovský – Sofka, Slavka

HC LVI Břeclav: Bača (od 21. Šurý) – Miklík, Směřička, Dittrich, Zítka, Novák, Vlček – Nováček, Tobola, Červenka ©, Flora, Fusek, Vaculín, Medřický, Průdek, Zháňal (A), Buhaj, Kozel