Jak promrhat dvoubrankový náskok předvedla Břeclav v zápase proti do té doby poslednímu týmu tabulky - Prostějovu. Dílo zkázy hosté dokonali v samostatných nájezdech, kdy si jedinou trefu připsal Holuša a rozhodl tak o vítězství Jestřábů.

V dresu domácích už nastoupila do utkání uzdravená dvojice Prachař – Kárný, za to Jestřábi před zápasem provedli v kádru čistku a na břeclavský led vyjeli už bez Duby nebo Šafaříka.

A do zápasu nevstoupili dobře, hned ve 2. minutě fauloval Zachar, a hosté se tak museli bránit v oslabení.

I díky přesilové hře tak měli domácí v úvodu více ze hry, hosté zahrozili až v 6. minutě prostřednictvím Hloucha, jehož dělovka našla jen připraveného Žurka. Prostějovští se následně ale usadili v útočném pásmu a vynutili si faul, v 8. minutě odjel za katr Sedláček, ale ani tentokrát se stav neměnil, a to ani po gólové šanci úderné dvojice Hlouch – Holuša.

Když se na druhé straně neprosadil Sedláček, hosté se znovu pustili do útoku a zasypali Žurka několika střelami.

Šance se střídaly na obou stranách, za Břeclav měl gól na hokejce Klimovič, když před ním zívala odkrytá klec, následně obraně ujel hostující Zachar, jež však dal jen vyniknout strážci domácí branky. Útoky obou týmů nezahálely ani v posledních dvou minutách, v hlavních rolích ale byli oba gólmani, a tak skóre zůstalo 0:0.

Hosté potom zahrozili hned v úvodních vteřinách, když se Stejskal zjevil sám před Žurkem, puk z jeho hole ale rozvlnil síť jen zboku.

Stav 0:0 zůstal i po dvounásobné početní výhodě Břeclavi, kterou měla více než minutu.

Prostějovští se snažili potrestat zaváhání Břeclavi, ale zapomněli hlídat zadní vrátka a přišel trest za neproměněné šance - v čase 36:44 poprvé inkasovali z hole Nohela.

Jestřábům se nevyplatil ani následný ofenzivní výpad, když opět z protiútoku inkasovali. Čas 38:41 a o druhou přesnou trefu se postaral Prachař. Strhující závěr třetiny mohl mít další zápletku, to když minutu před koncem třetiny zastavil Žurek puk až na brankové čáře. Vedení 2:0 ale zůstalo a Lvi měli našlápnuto k vítězství.

Navíc do posledního dějství vstoupili hosté opět oslabením. Nejdříve odjel odpykat 2 minuty Novák, a poté i Berčák, a Lvi tak měli sedmnáctivteřinovou výhodu dvou hráčů v poli, do tříbrankového vedení se ale nedostali. Hosté však zbraně nesložili a za nevyužitou přesilovku přišel trest - už v čase 45:36 snížili díky Kučírkovi. Vzápětí mohla Čiklova formace vrátit klid do břeclavských řad, to se nestalo, a hosté tak v 52. minutě zúročili mírnou převahu a proměnili ji do vyrovnávací branky.

V prodloužení mohli domácí také rozhodnout, duo Kárný – Prachař ale touto šancí pohrdlo. K prvnímu nájezdu se postavil ostrostřelec Prachař, ale ani tváří v tvář nedokázal Gleicha zbavit kouzla. Za Břeclav se neprosadil Gabriška ani Sedláček, a tak jediným úspěšným exekutorem se stal Holuša.

Autorka: ŠÁRKA LIBENSKÁ