Tu Lvi dvakrát využili a inkasovali v ní i první branku. Poté se dostali hosté do hry, v přesilovce na začátku třetí třetiny snížili dokonce na 2:4. Více ale domácí nepřipustili. I přestože měli velký tlak, poslední pátou branku dali až při power play hostí. Jejím střelcem byl Martin Bartoš, který tím zkompletoval v utkání hattrick. Ten svůj výborný výkon doplnil ještě o jednu asistenci.

První minuty utkání se zdálo, že ačkoliv hosté dorazili na jih Moravy oslabení, bude se zápas vyvíjet podle papírových předpokladů. Nymburský gólman Kareš nemusel v prvních sedmi minutách vůbec zasahovat. Naopak Zelenka v brance Lvů měl plné ruce a nohy práce. Ustál samostatný únik Šimka i první přesilovou hru čtvrtého týmu tabulky.

V 8. minutě dostali početní výhodu i domácí. Tomáši Popolanskému stačilo jen patnáct sekund po bully na to, aby tečoval za Karešova záda Dufkovu střelu od modré, a domácí vedli. Zbytek první třetiny patřil beze zbytku domácím, kteří si vypracovávali jednu šanci za druhou a mnohdy útočili i ve vlastním oslabení. Druhá branka Břeclavi padla ve hře čtyř proti čtyřem. To se puk dvakrát odrazil od nymburských obránců, až doputoval na hůl nestřeženého Martina Bartoše, kterému stačilo nastavit hokejku - 2:0.

Hosté se dostávali jen ke střelám z větší vzdálenosti, výjimkou byla Stehlíkova teč, která jen těsně minula tyčku Zelenkovy branky.

Ani druhá dvacetiminutovka nepřinesla výrazné zvýšení tempa hry. Oba týmy si vyzkoušely přesilové hry, oba neúspěšně. Zlom přišel v polovině zápasu, kdy byl za napadení vyloučený nymburský Přemysl Sedlák. Ten s menším trestem nesouhlasil tak vehementně, až si vykoledoval od sudího osobní trest. To se zkušenému hráči hostí nelíbilo, opět si neodpustil komentář a inkasoval druhou desítku. Při cestě do kabin pak vrazil rukavicí do hlavního rozhodčího, který Sedlákovi udělil ještě trest ve hře.

Břeclavi se tak naskytla nevídaná možnost ničím nezkrácené sedmiminutové přesilovky. Už po čtrnácti vteřinách rozvlnil síť za Karešem potřetí Martin Bartoš, když si počkal u tyčky na odražený kotouč. V tom momentě přenechal Kareš místo zkušenějšímu Matouškovi. Ani on ale čisté konto dlouho neudržel. V pokračující přesilovce nerozchytaného gólmana prostřelil z pravého kruhu po ledě Peter Beneš.

Místo toho, aby se Nymburk položil, dokázal ve vlastním oslabení snížit. Sudí neodpískal podražení na Peslara, jeho pádu využili hosté k tomu, aby Šimek nabyl zpoza brány Treglovi a bylo to 1:4. Od té chvíle až do konce prostředního dějství najednou hosté zařadili vyšší rychlost a dělali Lvům velké problémy. Jen díky Zelenkovi zůstal i po dvou třetinách stav 4:1 pro Břeclav.

Hned na začátku třetí třetiny ujel všem ve vlastním oslabení Jurča, ale svůj nájezd neproměnil. Z protiútoku pak Šimek poslal kotouč přesně mezi betony břeclavského brankáře a bylo to už jen 4:2.

Čím více se blížil konec zápasu, tím se stupňoval tlak Břeclavanů. Bolfík svůj únik nestihl zakončit, Ondřej Bartoš zase v nájezdu puk neprocedil přes betony Matouška. Ke vstřelení páté branky Lvům nestačila ani dvojnásobná přesilovka. Sami se naopak v posledních minutách museli bránit dvojnásobné početní výhodě. Po faulu Bolfíka hosté odvolali gólmana a zkusili power play. K ohrožení Zelenky se však nedostali, puk vybojoval u mantinelu Martin Bartoš a v poklidu přivezl kotouč až do prázdné klece. Vychutnal si pak oslavy svého hattricku.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): "Jsem rád, že jsme konečně dokázali Nymburk porazit. Na druhou stranu musím přiznat, že jsme nehráli dobře, ten výprask v Hodoníně na nás svou stopu zanechal. Dneska jsme nebruslili, pohyb nebyl ideální. Výsledek možná vypadal jednoznačně, ale Nymburk je nepříjemný soupeř, což dokázal poté, co vstřelil branku na 1:4. Začali hodně důrazně napadat, hrát agresivněji. My jsme najednou začali dělat hlouposti, přestáváme bruslit a strachujeme se o výsledek. Naštěstí nás neuvěřitelně podržel brankář Zelenka. Jsou to pro nás důležité tři body. V sobotu s Chotěboří ale čekám, že to bude hodně těžký zápas, navzdory tomu, jaký výprask schytala doma v Vajgarem (2:13 - pozn.red.)."

HC LVI Břeclav - NED Hockey Nymburk 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Popolanský (Dufek, M.Bartoš), 16. M.Bartoš (Zábranský, Dufek), 30. M.Bartoš (Dufek, Zábranský), 32. Beneš (Jurča, Šaur), 60. M.Bartoš (Dora) - 33. Tregl (M.Šimek), 42. Šimek (Stehlík, Malinský)
Vyloučení: 7:7, navíc Sedlák (NYM) 2x OT 10 minut + trest ve hře       Využití: 3:1    V oslabení: 1:1
Diváků: 217
Rozhodčí: J.Škach (Zlín) - J.Švarc (Morkovice), P.Velinský (Kroměříž) Poměr střel: 34:37

HC Lvi Břeclav: Zelenka - Dora (A), Šaur, Dufek, Novák, Koukal, Peslar - Jurča (C), Bolfík, Beneš - Popolanský, Zábranský, M.Bartoš (A) - O.Bartoš, Kurial, Medřický

NED Hockey Nymburk: Kareš (od 30. Matoušek) - Malínský (A), Cicvárek, Šefl, Sem, Havlena, K. Šimek - Tregl, D.Protivný, M. Šimek, Velechovský, Sedlák (A), Stehlík (C), Dvořák, Drda