Ta sice moc krásy nenabídla, ale Břeclav si v ní vytvořila silný tlak, jenže šance Grmely, Sedláčka i Erika Nováka skončili jen na hostujícím brankáři Šafránkovi.

„Jedině v těchto fázích hry jsme Orlovou výrazněji přehrávali, ve zbytku utkání už naše hra nebyla paradoxně tak dobrá, přestože jsme v průběhu hry začali střílet branky. Orlová má obrovský potenciál v útoku, tak jsme klukům říkali, ať hrají u nich ve třetině, že jedině tam mají slabinu,“ nebyl úplně spokojen s výkonem svých svěřenců břeclavský kouč Nohel.

Branky začaly padat až ve druhé části. Nejprve sice ve 24. minutě Galgonka v samostatném úniku vychytal Chvátal, ale už za dvě minuty ho blafákem překonal Studený – 0:1. Lvi poté prováhali velkou šanci na srovnání, když promarnili dvojnásobnou přesilovku. Právě ty jsou zatím kamenem úrazu Lvů.

Ach ty přesilovky

„Početní výhody nám vůbec nejdou, dneska jsme je zahráli hodně špatně, kolikrát jsme se ani pořádně nedostali ke střele. Hrajeme je strašně nervózně. Přesilovky dneska rozhodují utkání a je škoda, že mi jich nedokážeme využít,“ mrzelo břeclavského kouče.

Hosté mohli skórovat po únicích Valchaře nebo Ivana, oba však ztroskotali na dobře chytajícím Chvátalovi. První branky v síti Orlové se čtyři stovky diváků dočkaly ve 38.minutě. V úniku byl faulován Fiedler a svůj nájezd s přehledem proměnil. Šafránek si na jeho střelu po ledě ani nesáhnul.

Třetí třetina toho pro oko diváka nabídla nejvíce. Dvojnásobné přesilovky, neuvěřitelné zákroky brankářů, debaty s rozhodčím a v neposlední řadě také branky. Ve 42. minutě ještě Šafránek tygřím skokem sebral Fiedlerovi z hokejky druhý gól, zanedlouho se ale musel červenat, když ho u tyče nachytal na holičkách Klimovič.

Vedení ale Lvům dlouho nevydrželo. Autorem druhé branky Olejářů byl ve 48. minutě Valchař, který obkroužil branku a střelou k vzdálenější tyči srovnal na 2:2. Břeclav poté ustála dvojnásobné oslabení. V 52. minutě zalehl puk v brankovišti Javín, za což bylo nařízeno trestné střílení. Orlová na něj poslala místo Šafránka náhradníka Gleicha, který však proti Paškově střele nemusel ani zasáhnout. Břeclavský útočník totiž přestřelil.

Divoký závěr

Poslední minuty byly divoké. Orlová už se v 56. minutě radovala z gólu, jenže puk byl schovaný ve Chvátalově výstroji. O osudu utkání tak rozhodla nepříliš přehledná situace, kdy střílel Sedláček a Šafránek si myslel, že kotouč drží. Ten ale ležel vedle jeho betonu, a protože sudí hru nepřerušil, břeclavský kapitán už měl lehkou práci. Ačkoliv proti tomuto verdiktu protestovala u sudích snad polovina střídačky Olejářů, na rozhodnutí to nic nezměnilo. V závěru mohl v power play přidat pojistku opět Jiří Sedláček, ale přes půl kluziště jen těsně minul.

„Spokojen jsem jen s bodovým ziskem, přece jen jsme porazili mužstvo plné profesionálů, kteří trénují dvakrát denně. Je jasné, že takovéto soupeře nemůžeme porážet o čtyři branky. Kluci to ale odbojovali, sáhli si zase na dno.“

To rozčarovaný hostující trenér Aleš Flašar dával třetí prohru Olejářů za vinu hlavně sudímu. „Rozhodčí to hodně ovlivnil, nejprve daroval domácí vymyšlené trestné střílení, a poté nám neuznal branku. Nám jedno trestné střílení nám upřel. Chyboval ale hlavně v tom, že v rozhodující chvíli při třetí brance domácích nepřerušil hru, přestože na kotouč nemohl vidět. Dneska určitě neprohrálo horší mužstvo, myslím si, že to bylo právě naopak,“ dodal už smířlivěji Flašar.