Když v 58. minutě vedla Břeclav 2:0 díky trefám Sedláčka z první třetiny a Novosada ze druhého dějství, vypadalo to na těsné vítězství Lvů. Hostům se však minutu a půl před koncem podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Vítězství domácích pojistil až v čase 59:06 Mráz, pět vteřin před koncem pak přidal ještě jednu přesnou trefu a Břeclav si tak po čtyřech prohrách v řadě připsala do tabulky plný bodový zisk.

Aby se Břeclav udržela na dohled postupové osmičce, z utkání s Frýdkem – Místkem byly tři body nutností. Vlažný začátek utkání jakoby předurčil další vývoj – první zákroky si sice hostující Polonyi připsal hned po několika vteřinách hry, kdy se ho pokoušel překonat Sedláček a Strýček, poté však hru poznamenaly nepřesnosti na obou stranách. K dalšímu ohrožení branky došlo až v minutě čtvrté, tentokrát si zákrok připsal Žurek, jež byl úspěšný proti Mockově střele. Poradil si i s nebezpečnou ránou Kudláčka, kterou sice jen vyrazil před sebe, žádný s Frýdeckých se ale k dorážce už nedostal. V čase 5:30 přišlo první vyloučení, když si nedovoleně počínal hostující Gebauer. V početní výhodě si Lvi vytvořili jen jednu větší příležitost, naopak hosté zahrozili v přečíslení a jejich útočné snahy byly zastaveny jen za cenu faulu. Početní výhoda se tak v osmé minutě naskytla i hostům. Stejně jako v předchozím případě ale slavilo úspěch důsledné napadání soupeře a ani Frýdečtí si tak nevytvořili větší tlak. V 11. minutě se opět vylučovalo, za katr odjel hostující Křesťan a břeclavští tentokrát výhodou nepohrdli. Skákavá střela od modré byla Sedláčkem tečována těsně před Polonyim, který tak neměl sebemenší šanci – 1:0. Frýdek – Místek po obdrženém gólu lehce zvýšil tempo, avšak Sluštík si před Žůrkem počínal příliš důrazně, což nenechal bez povšimnutí Strýček a po vzájemné strkanici putovali oba na trestnou. Po faulu na Martiníka pak odjel na lavici hanby další z domácích hráčů a hostům se tak naskytla přesilová hra čtyř proti třem. Největší šanci si paradoxně vypracovala Břeclav, když špatnou rozehrávku mohla potrestat dvojice Prachař – Bokroš. V 18. minutě mohl dostat klid na hokejky domácích Prachař, jeho únik ale Polonyi bez problémů zlikvidoval. V samé závěru třetiny hostující celek oslabil Vajda, avšak Maruna ještě 10 vteřin před sirénou stihl obrat domácí obranu o kotouč, Žůrek byl ale na svém místě a srovnání nepřipustil.

Přesilovka na úvod druhé dvacetiminutovky nic nepřinesla, navíc po jejím skončení se dvířka od trestné otevřela na straně domácích. Habrovcův faul zůstal nepotrestaný a po skončení nepodařené přesilovky zahrozila opět Břeclav. Ve 24. minutě zkrotil Polonyi skákající puk až na brankové čáře. Červené světlo se za zády hostujícího gólmana přece jen rozsvítilo – o minutu později se totiž domácím zásluhou Novosada podařilo potrestat druhé vyloučení Martiníka. V šestadvacáté minutě se domácím naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry, v níž však nebyli příliš důrazní a úspěch slavila frýdeckomístecká obrana. Svou přesilovku ve 28. minutě následně nevyužili ani hosté, když si s největší příležitostí Pavlase poradil jistý Žurek. Do konce třetiny diváci viděli už pouze vyloučení na obou stranách a nepovedené přesilové hry.

Začátek třetího dějství sehráli domácí jen ve třech hráčích, avšak ani tato přesilovka změnu stavu nepřinesla. Ve 43. minutě stálo při hostujícím gólmanovi štěstí, když mu kotouč po střele Hloucha propadl a z brankoviště ho do bezpečí uklidil až jeden z obránců. Ve 48. minutě zastavil Gebauer nedovoleně Nekvasilovu kličkovanou, Břeclav byla tentokrát ale bezzubá a ke třetí brance jim nepomohlo ani další početní výhoda v 50. minutě. Nejblíže ke gólovému zápisu byl Nekvasil, jehož střela se otřela o pravou tyč brankové konstrukce. Hosté se pak mohli do závěrečného tlaku dostat díky vyloučení Nedvěda v 56. minutě, přesilovka se jim ale nezdařila. V čase 58:14 si hostující trenér vzal oddechový čas, po němž zůstal Polonyi na střídačce – tento tah se vyplatil a v čase 58:24 přišlo snížení. O to se postaral Vajda ve spolupráci s Krutilem. O půl minuty později zůstala svatyně hostů opět prázdná, po druhé ale už tento tah nevyšel a vítězství pojistil přesnou trefou Mráz – 3:1. Čtvrtou branku pak odevzdanému soupeři vstřelil pět vteřin před koncem opět Mráz.

Ohlas trenéra:

Bohumil Prachař (HC Břeclav): „Dneska to bylo těžce vybojované povinné vítězství. Tým musel po čtyřech prohrách nutně zabrat, nálada v kabině není dobrá a ta nervozita byla na mančaftu znát. Nemohli jsme si pořádně přihrát, naše koncovka byla opět tragická. Nebyl to pěkný hokej. Frýdek sem přijel s mladým týmem a nemusel nikam spěchat, přijel si jen zahrát. Zbytečně jsme ho nechali na konci snížit a jsme rádi, že to takto dopadlo a máme tři body. Teď už pro nás nebude žádné utkání lehké.“

HC Břeclav – HC Frýdek-Místek 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Sedláček (Pelán, Hlouch), 25. Novosad (Dora, Karný), 60. Mráz (Pelán, Sedláček), 60. Mráz (Pelán, Sedláček) – 59. Vajda (Krutil)
Vyloučení: 11:11, navíc Sluštík OT 10 minut. Využití: 2:0
Diváků: 400
Rozhodčí: J.Škach – Z.Hejda a P.Velinský
Poměr střel: 32:32
Nejčastěji střílející hráč BV: Sedláček 5, Mráz, Nekvasil a Hlouch po 4

HC Břeclav: Žurek – Strýček, Hlouch, Bokroš, Dora, Habrovec, Gajda, Nedvěd – Mráz, Sedláček ©, Pelán – Prachař, Karný, Novosad – Čikl, Nekvasil, Klimovič – Kuriál, Grmela, Gabriška
HC Frýdek-Místek: Polonyi – Slavík, Slovák, Kudláček, Vajda, Krutil, Ledvoň, Parma – Martiník ©, Sluštík, Gebauer, Pavlas, Mocek, Maruna, Křesťan, Štochl, Merta.

ŠÁRKA LIBENSKÁ