„Bylo to vyloženě remízové utkání. Minimálně bod bychom si zasloužili, měli jsme ve druhé třetině tři gólové šance, na konci v power play další tutovku. Bod byl blízko, ale s tím už se nedá nic dělat. Rozhodovaly přesilové hry. Domácí ji využili, my naopak opět ani jednu. Nestřílíme v nich, to nás sráží. Po té dvojnásobné se vlastně zápas zlomil. Místo abychom vyrovnali, dostaneme třetí gól a máme hlavy dole," hodnotil trenér Konečný zápas, po kterém mají Lvi nelichotivou bilanci jen dvou výher z posledních devíti zápasů.

Skvostný úvod

Přitom Lvi měli konečně výborný vstup do utkání. Už po půlminutě se dostali díky Dominikovi Tobolovi do vedení. Již po necelé půlminutě se totiž obtočil kolem Novákovy svatyně a překvapil nejen gólmana Brňanů, ale i celou halu šikovným bekhendem domácího brankáře.

Tým Romana Kaňkovského jakoby nevěděl, co hrát. Rychlý lví gól je zaskočil a nervozita se na brněnských čepelích hodně projevovala. Od půlky úvodní třetiny se začala situace otáčet a Technika se pomalu ale jistě začala dostávat do slibných příležitostí.

V 17. minutě už bylo za Lužánkami veselo. Po velké chybě hostující obrany v rozehrávce se dostali do přečíslení tří mužů na jediného obránce a Benýšek perfektní stahovačkou poslal puk mezi Klimešovy betony.

„Prvních deset minut zápasu bylo z naší strany špatných, nehráli jsme přes Vánoce nějakých dvanáct dní, což se na nás projevilo. Také jsme v první minutě nešťastně inkasovali. Naštěstí se nám ale podařilo vyrovnat, což mužstvo nakoplo, začalo bojovat a hrát to, co jsme od něj chtěli," oddechl si po dalším těžkém utkání domácí manažer Vlastimil Odehnal.

Díra v ledu

V prostředním dějství nebylo k vidění prakticky nic zajímavého, až na fakt, že trvalo jen patnáct minut čistého času. Poté se v ledu za brankou objevila velká díra, která znemožnila další pokračování a na led musela rolba.

Třetí část tak trvala neobvyklých pětadvacet minut. V jejich úvodu přišla zmiňovaná dvojnásobná přesilovka a další dvě gólové šance po přečísleních, ale Beneš s Průdkem, ani se Zháňalem nedokázali překonal Nováka.

To se povedlo až v 54. minutě Dominiku Tobolovi, jehož bomba od pravého mantinelu zapadla přesně pod víko brněnské brány.

To už ale Lvi prohrávali o dvě branky. Ve 43. minutě dostal Benýšek příliš prostoru a nikým neatakovaný projel až před Klimeše, jehož překonal snadnou kličkou. A za další dvě minuty Bustin tečoval v přesilovce ránu od modré.

Břeclavané sice byli v závěrečných minutách lepším týmem, hra vabank ale není jejich silnou stránkou. Power play se Lvům nevyplatila, do Klimešem opuštěné branky pak v poslední minutě přidal domácí Jurča čtvrtou branku a stanovil skóre na konečných 2:4 z pohledu Lvů. Výsledková krize modrožlutých tak trvá.

„Dokud vzadu budeme vyrábět takové individuální hrubky, těžko budeme vyhrávat. I když jsme prohráli, musím kluky pochválit za bojovnost. Musím říct, že i když nastoupili všichni hráči, včetně úplných mladíků, utkání zvládli. Absence tří útočníků však byla cítit," dodal s odkazem na chybějícího Medřického, Nováčka a Kubáče.

Osmou Břeclav čeká již ve středu od 18 hodin domácí souboj s poslední Karvinou.

VSK TECHNIKA BRNO – HC LVI BŘECLAV 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 17. Benýšek (Brzobohatý, Odehnal), 43. Benýšek (Brzobohatý), 45. Bustin (Havíř), 60. Jurča (Zábranský) – 1. Tobola (Kučera), 54. Tobola (Svoboda, Dittrich)

Vyloučení: 6:4 Využití: 1:0

Rozhodčí: Held – Měkýš, Šimčík

Diváci: 155 (z toho 70 z BV)

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2

Poměr střel: 43:34

Technika Brno: Novák – Habrovec ©, Vrba, Klimeš, Koukal, Maršálek, Havíř, L. Odehnal – Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek (A), V. Odehnal, Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža

Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík, Dittrich, Novák (A), Vojáček, Svoboda – Průdek, Zháňal ©, Beneš (A) – Kučera, Tobola, Červenka – Buhaj, Papp, Kozel – Fejt, Čápek, Höss