Břeclav nastoupila k utkání bez útočníka Baláta a obránců Kudělky s Ondrejcem, přesto však měl trenér k dispozici kompletní tři útoky. Utkání začalo ve vysokém tempu, hned po pár vteřinách musel Chvátal v domácí brance hasit velkou šanci hostů. Další minuty už ale patřili domácím. Ve druhé minutě se Břeclavi naskytla první možnost přesilové hry, a hned ji využila. Urbánka v brance hostů prostřelil z úhlu Čikl – 1:0.

Další přesilovka Lvů už zůstala nevyužita, tlak další branku nepřinesl. V rozmezí desáté a dvacáté minuty vyloučil rozhodčí třikrát domácí hráče a hosté se začali dostávat do hry. Poslední z početních výhod už hosté využili, v 19. minurě Kontu z trestné lavice vyhnal po několika sekundách Uhlár. Ten se na gól moc nenadřel stačilo mu do brány popostrčit Guldou nastřelený puk, který se zastavil na brankové čáře za Chvátalem – 1:1.

Na začátku prostřední části měla početní výhodu tentokrát Břeclav, ale Vaněček ve snaze trefit odkrytou bránu orazítkoval jen tyč. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale více ze hry měli hosté. Jejich snahu korunovala velká šance Sluštíka, jehož střelu ještě Chvátal betonem vyrazil, o pár sekund později už ale Bacul mířil přesně – 1:2.

Následovala série přesilovek ne obou stranách, ale Giesel ani Karný své šance neproměnili, podobně na tom byli i hostující útočníci.
Stejně jak obě předchozí třetiny, i ta závěrečná začala přesilovou hrou Břeclavi. Ve 43. minutě se prosadil domácí kapitán Karný, když vzal zodpovědnost na sebe, prokličkoval se až před Urbánka a střelou do horního růžku mu nedal šanci – 2:2.

Radost z vyrovnání však Lvům dlouho nevydržela, do nejtěsnějšího vedení poslal šťastnou trefou hosty opět Bacul. V 50. minutě nedokázali zasunout kotouč za ležícího Urbánka Mífek s Barákem, ani další početní výhoda vyrovnání nepřinesla.

Již v 57. minutě odvolal domácí lodivod Stloukal Chvátala z brány a hrálo se bez brankáře. Útočníci Břeclavi se však zmohli jen na nastřelení břevna,nepomohl ani oddechový čas. Naopak minutu před koncem se z půlky hřiště trefil do prázdné domácí klece hostující kapitán Macháček a potvrdil tak výhru svého týmu.

A aby si břeclavští hokejisté vypili kalich hořkosti až do dna, čtrnáct sekund před koncem se ještě po nedůrazu obranné dvojice Laga-Popela trefil potřetí Bacul a završil tak svůj hattrick.

Ohlasy trenérů po utkání:

Pavel Stloukal (HC Břeclav): „Dnes bych nehodnotil výkon mého mužstva jako vyloženě špatný, bohužel nám k vyrovnání chyběl kus toho pomyslného štěstíčka. Hosté přijeli s velice dobrou obrannou strategií, hráli aktivně a nám dělalo problém dostat se do šancí. V první třetině jsme hráli aktivně, měli jsme šance, byli jsme lepší, ale tři vyloučení po sobě nás zbrzdilo.“

David Handl (HK Nový Jičín): „My jsme měli poslední dvě utkání hodně nepovedené, takže jsme chtěli dnes bodovat. Dneska nám chyběli dva nejproduktivnější hráči, takže jsme sem nepřijeli hrát hokej, ale betonovat, speciálně jsme tomu věnovali včerejší trénink, abychom se na dnešní utkání připravili. Obranné fázi nemám co vytknout, obě branky jsme inkasovali v oslabení, při hře pět na pět jsme soupeře téměř do ničeho nepouštěli. Navíc nám dobře zachytal i gólman Urbánek.“

HC Břeclav – HK Nový Jičín 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Čikl (Pazdera), 43. Karný (Mífek, Pazdera) – 19. Uhlár (Gulda, Macháček), 28. Bacul (Lhotský), 46. Bacul (Gulda), 59. Macháček (Skaloš), 60. Bacul (Uhlár)
Vyloučení: 5:8 Využití: 2:1
Poměr střel: 29:31
Diváků: 274
Rozhodčí: Klimecký – Obadal, Goňa
HC Břeclav: Chvátal – Strýček, Konta, Pazdera, Šimeček, Laga, Popela- Hrůza, Barák, Čikl – Kárný, Mífek, Nohel – Vaněček, Kandela, Giesel
HK Gedos Nový Jičín: Urbánek- Vašut, Sluštík, Macháček, Skaloš, Koloničný, Gulda, Uhlár, Bacul, Lhotský, Andrýsek, Hrušovský, Tomášek, Zedník, Toman, Pelikán