Z různých důvodů chybělo Břeclavi pět hráčů základní sestavy, přesto se favorizovaného soupeře nezalekla a dění na ledě ovládala od prvních minut.

Výsledkem aktivní hry byla první branka, kterou ve 4. minutě vstřelil Mráz, když si chytře počkal u tyčky na Čiklovu nahrávku zpoza branky – 1:0.

Zaskočená Orlová pokračovala v pasivní hře i nadále a dostávala se do čím dál většího tlaku, ze kterého domácí ale další branku nevytěžili. Až v 11. minutě o sobě dali poprvé vážněji vědět hosté, když Golábova střelu z kruhů Žurkovi jen olízla lapačku a minula branku. První potrestaný faul domácích přišel hned v minutě následující, v oslabení měla Břeclav namále, když Rozumova střela zazvonila o tyčku Žurkovy branky.

S končící první dvacetiminutovkou přišla i první přesilovka Lvů, ti však jen mlsně kroužili kolem Šafránkovy branky a k vážnější střele se nedostali.
Druhou třetinu začala Břeclav ve dvojnásobném oslabení, které ale se štěstím přežila, gól visel ve vzduchu.

Po skončení trestu obou břeclavských hokejistů se chopili iniciativy opět domácí. Ve 23. minutě ujel Mráz se Strýčkem, ale jejich nájezd dva na jednoho překazil hostující obránce, který vložil hůl do finální nahrávky. O dvě minuty později už se ale stejná herní situace vydařila břeclavské dvojici Barák-Gabriška a první jmenovaný si připsal první letošní trefu – 2:0.

A rozdíl mohlo být ještě vyšší, kdyby Zábranský vzápětí nespálil další tutovku. Orlová hrála až do půli zápasu v těžké defenzivě, Břeclav ji obětavou aktivní hrou do svého pásma téměř nepouštěla. Až pět minut před koncem Břeclav polevila a Orlová ukázala, že její brejky dokáží být smrtící. Asi v největší šanci se zjevil hostující Škatula, ale trefil Žurka jen do hrudi.

Zaskočená a frustrovaná Orlová v závěru druhé třetiny předvedla dva těžké fauly, za které putoval hostující Škatula pod sprchy a o chvíli později vyfasoval kapitán hostů Potočný k dvojminutovému trestu ještě osobní trest 10 minut.


Břeclav ale dlouhou početní výhodu na začátku třetí třetiny nezužitkovala a hosté, mohutně podporování svým koučem, nadále živili šanci alespoň na kontaktní gól. Přestože se hrál ve třetí třetině velmi rychlý hokej nahoru dolů, výraznější šance si žádné z mužstvem nevypracovalo.

Až v 51. minutě dostala Orlová možnost přesilovky a trenér domácích Číhal si vzal oddechový čas, očekávajíc finální tlak Orlové. V této přesilovce si ale hosté vypracovali jen jednu šanci, kterou Stránský spálil. Obrovský tlak Orlové trval i nadále a když byl v 56. minutě vyloučen břeclavský Nohel, sáhl orlovský trenér Česlík také k timeoutu a následovalo riskantní odvolání brankáře.

Vhazovalo se před Žurkem, ale Sedláček bully vyhrál a přihrál habrovcovi, který ranou přes celé hřiště do prázdné branky uzavřel skóre zápasu na 3:0. Patnáct hostujících fanoušků poté sklesle opustilo zimní stadion a dvě stovky domácích fanoušků mohly oslavovat brankáře Žurka, který v zápase lapil všech 37 střel soupeře.

Ohlas trenéra:
Pavel Stloukal (HC Břeclav): "Bojovnost, kázeň a morálka našeho týmu dnes zvítězila nad technicky a hokejově velmi vyspělým soupeřem. Všechny ty jmenované vlastnosti nám v minulém zápase chyběly, dneska jsme ale měli větší vůli po vítězství. Přestože mužstvo hrálo dnes oslabené, dokázalo i díky výbornému výkonu brankáře Žurka zvítězit."
HC Břeclav - HC Orlová 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Mráz (Čikl), 15. Barák (Gabriška, Nohel), 57. Habrovec (Sedláček)
Vyloučení: 8:8, navíc Škatula (ORL) 5 + do konce a Potočný (ORL) 10 minut OT Využití: 0:0 V oslabení: 1:0
Rozhodčí: J. Škach, R. Smilek a L. Wesley
Počet diváků: 196
Poměr střel: 35:37
Sestavy:

HC Břeclav: Žurek - Zapletal Jiří, Habrovec, Světlík, Strýček, Popela, Nedvěd, Zapletal Jan - Mráz, Sedláček, Kruiál - Čikl, Zábranský, Klimovič - Nohel, Barák, Gabriška

HC Orlová: Šafránek - Urbánek, Mintěl, Vydra, Golab, Hegegy, Ovšák - Škatula, Potočný, Rozum, Grygar, Stránský, Studený, Samiec, Galgonek, Kotásek