Svěřenci trenéra Davida Bartala přitom ještě minutu před koncem utkání vedli 4:3. „Štěstí se v závěru přiklonilo na stranu soupeře, který potrestal naše chyby. Vyrovnávací branka padla po dorážce, rozhodující gól pak propadl gólmanovi u tyče. Je to škoda, protože jsme odehráli jeden z lepších zápasů. Kluci bojovali, měli jsme víc ze hry,“ popsal břeclavský stratég.

V závěru podle něj sehrály roli i zkušenosti. „Máme hodně mladý mančaft, ve kterém není tolik zkušených borců. Na ledě to šlo znát, soupeř měl o hodně starší matadory než my. V brance nám chytal šestnáctiletý Michal Martinčík, což v krajském přeboru nemá obdoby. Odehrál velice dobrý zápas. Nějaké chybičky tam byly, ale těch si je vědomý. Postupně sbírá zkušenosti a je připravený zlepšovat se,“ těšilo Bartala.

Naopak litoval neproměněných šancí. „Měli jsme dvě trestná střílení a spoustu samostatných úniků. Několikrát jsme navíc netrefili prázdnou bránu. Mohli jsme dát deset gólů a nebylo by o čem mluvit,“ mrzelo lodivoda Jihomoravanů.

Břeclavské navíc stejně jako v předchozích duelech trápila obrana. „Doma nesmíme dostat pět gólů. S obranou máme problémy od začátku sezony. Když jedeme ven, dáme šest gólů a stejně prohrajeme. Bojujeme s nedostatkem obránců a disciplínou hráčů v obranné fázi,“ řekl Bartal.

Šanci zapracovat na zlepšení dostanou břeclavští Lvi v sobotu, kdy se od půl šesté odpoledne představí na hřišti lídra tabulky z Velkého Meziříčí. „Je potřeba, aby si hráči plnili povinnosti v obranné fázi, ukázali poziční bránění a jen nenaháněli puk. Jsou namotivovaní, snaží se hrát puk a zapomínají hlídat posty, které mají,“ přiblížil kouč Břeclavi.

Uhlídat hráče soupeře přitom bude v sobotním duelu klíčové. Velké Meziříčí je s třiasedmdesáti brankami nejproduktivnější tým soutěže. „Zápasy s lídry jsou vždycky náročné, ale o to větší motivaci máme. Je velmi důležité, v jaké sestavě na zápas pojedeme. Doma jsme v sobotu hráli na třináct lidí. Od začátku sezony jsme na tři lajny odehráli jen dva zápasy,“ dodal Bartal.