Konec základní části má pro Břeclav hořkou příchuť. V Pelhřimově vedla jen první třetinu, pak se domácí do Lvů pustili a nepřipustili, aby hostující tým pomýšlel na body. Břeclav prohrála rozdílem třídy a připsala si už třetí porážku v řadě.

„Byl to hokej nahoru dolů, zápas byl dvě třetiny vyrovnaný. My jsme ve třetí třetině neproměnili dvojnásobnou přesilovku a hned po ní jsme dostali gól na 2:4, který nás položil. Pelhřimov měl zkušené mužstvo, nám chyběla kvůli viróze v kabině spousta hráčů včetně Míry Baruse,“ objasnil podrobnosti zápasu trenér břeclavských Lvů Michal Konečný.

Břeclav od začátku vedla brankou Vlašice, pak ale domácí ve druhé části vstřelili tři branky. Papp ještě stihl vstřelit kontaktní gól před druhým odchodem do kabin, třetí třetina ale opět patřila domácím. Ti třemi brankami za Chvátalovými zády rozhodli o tom, že tři body zůstanou na Vysočině. Skóre už pak jen kosmeticky upravil minutu před koncem zápasu Ondřej Bartoš.

„Od začátku utkání jsme byli lepší než soupeř, který si moc šancí nevytvořil. Měli jsme více střel a bylo jen otázkou času, kdy se konečně prosadíme. Rozhodující bylo, že jsme ve druhé třetině vstřelili tři góly a definitivně jsme zlomili odpor Břeclavi,“ potvrdil převahu domácích domácí asistent trenéra Jan Dvořák.

Břeclav tak v tabulce klesla na osmé místo, se Žďárem má horší vzájemné zápasy. Pro postup na sedmé místo by musela ve středečním utkání bodovat v Hodoníně a zároveň doufat, že Plameny neporazí Techniku.

Předběžně se tak zdá, že se jižanská derby zopakují i ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů.„Středeční utkání už je pro nás jen formalitou, chceme se pořádně připravit na sobotu, kdy pro nás začíná play-off. To už by měli být všichni marodi v pořádku a měli bychom naskočit v plné síle,“ naznačil Konečný s tím, že by se na vyřazovací boje měli vrátit do sestavy Barus, Kurial a Zemánek. K dispozici by měl být i obránce Bilčík z juniorky Komety Brno.