V tu chvíli by na Lvy vsadil málokdo. Ti ale předvedli dokonalé zmrtvýchvstání a ještě do druhé sirény srovnali na 3:3. Do kolen pak domácí hráče dostaly dvě slepené branky Baruse s Lechnerem, kteří utkání otočili. Poslední branku Lvů přidal Průdek. Trutnov už jen v poslední minutě korigoval na konečných 4:6. Cesta z Podkrkonoší tak bude rázem o dost veselejší. V tabulce jsou Lvi momentálně sedmí.

Úvod utkání byl pro Lvy katastrofální. Ačkoliv Papp po půlminutě tečoval puk na tyč trutnovské branky, bylo na dlouho dobu ze strany hostů vše. Hned první vyloučení Lvů totiž domácí hráči potrestali. Stejně tak naložili s druhou a třetí početní výhodou a do první pauzy domácí ještě několikrát nebezpečně najížděli na Chvátala v brance Břeclavi. Lvi byli v té chvíli na ručník.

„Cesta byla hrozně dlouhá, jeli jsme snad čtyři hodiny. Podle toho vypadala i první třetina. Vůbec jsme nebruslili, nestíhali jsme a z toho plynuly naše fauly. Ze tří oslabení jsme dostali tři branky. V kabině bylo po první části doslova hromobití, lítaly třísky. To se ani nedá publikovat. Přeházel jsem lajny a vyšlo to,“ popsal dění v kabině břeclavský kouč Michal Konečný.

Bouřka v kabině měla na hostující tým pozitivní účinek. I oni totiž dokázali ve 26. a 28. minutě využít dvě přesilové hry zásluhou Lechnera a Baruse. Kontaktní branka dostala Lvy zpět do zápasu. A pak přišla další specialita břeclavských hokejistů. Tou jsou góly do šatny. Těsně před druhou přestávkou ujel z ničeho nic Truhlář a nedal svému jmenovci v trutnovské brance žádnou šanci. Psychika domácího celku tak šla úplně dolů.

„Chytili jsme se, také v přesilovkách. Od té doby nás byl plný led a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Tak se i stalo,“ naznačil diametrální změnu ve výkonu svých svěřenců Konečný.

U vyrovnaného stavu však dlouho nezůstalo. Už po minutě a půl třetí dvacetiminutovky dostal Barus Lvy poprvé v zápase do vedení. Zanedlouho putoval na trestnou lavici domácí hráč. Také Břeclav dokázala v zápase využít třetí přesilovku. Lechnerovi stačilo ke vstřelení branky čtrnáct vteřin. V tuto chvíli bylo na ledě jen jedno mužstvo. Hosté přidali deset minut před koncem ještě šestou trefu zásluhou Průdka. Ten se trefil poprvé v modrožlutém dresu.

Trutnov se pak zmohl jen ke kosmetické úpravě skóre. Sedm sekund před koncem, jak jinak než v početní výhodě, korigoval Fořt na konečných 4:6. „V poslední třetině jsme dominovali ve všech činnostech a mohli přidat i víc branek. Byli jsme na koni. Škoda toho zkorigování na 4:6, to ale bylo znovu v oslabení pár vteřin před koncem,“ mávl rukou nad poslední brankou trenér Lvů.

Domácí lodivod Jaromír Jindřich výkon svých svěřenců nechápal. „Jaké pro to mám vysvětlení? To se zeptejte hráčů. Do utkání jsme vstoupili dobře, hráli jsme aktivní hokej. Bohužel, posledních pět minut první třetiny jsme nastoupili do vlaku, který se jmenuje cesta do pekel, protože jsme neukáznění. Nemáme emoce pod kontrolou, diskutujeme s rozhodčím. Dostali jsme soupeře na koně a už jsme se vezli,“ dodal smutně.

HC BAK Trutnov – HC Lvi Břeclav 4:6 (3:0, 0:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 3. Šimoníček (Fořt), 11. Bláha, 15. Březina (Šimoníček , Malinský), 60. Fořt (Malinský) - 26. Lechner (Dora), 28. Barus (Truhlář V., Směřička), 39. Truhlář V. (Barus), 41. Barus (Truhlář, Průdek), 42. Lechner (Papp), 52. Průdek (Truhlář V.)
Vyloučení: 9:8, navíc Fořt OT 10 minut Využití: 4:3
Poměr střel: 38:31
Nejčastěji střílející hráč BV: Barus 5, Bolfík a Truhlář po 4

Sestavy:

HC BAK Trutnov: Truhlář R. (od 52. Jeschke) - Malinský (C), Poul, Rejzek, Klement, Antonín (A), Hamerský, Kuna, Vácha - Březina, Šimoníček, Fořt, Chochola, Bláha, Chytráček (A), Veselý, Perutek, Luštinec, Dlab

HC Lvi Břeclav: Chvátal - Dora (A), Směřička, Rajnoha (A), Nekoranec, Novák, Lysoň, Rákoczy – Truhlář V., Barus (C), Beneš, Průdek, Bolfík, Lechner, Papp, C. Bartoš, Vlašic