Vítězství i výkon Jihomoravanů je o to obdivuhodnější, že na ně dosáhli v hodně oslabené sestavě. Chyběl nejproduktivnější hráč týmu Vachutka, obránci Směřička a Haman a útočníci Průdek a Tobola. „V té okleštěné sestavě to jsou zlaté tři body. Se štěstím vybojované," liboval si břeclavský kouč Michal Konečný.

Po úvodní části v něm ale pláli naprosto odlišné emoce. „První třetina byla z naší strany hrozná, v kabině pak byla pořádná bouřka," přiznal Konečný.

Favorizovaní hosté se prosadili hned z první šance, zato Břeclavané si marně lámali hlavu s tím, jak překonat novojičínského gólmana. Šance přitom měli. I trestné střílení. Tehdy to na výhru rozhodně nevypadalo. „Pro nás jsou to promarněné tři body, které jsme tu nechali. Jsem naštvaný na celý svět. Kluci si asi po začátku mysleli, že to půjde samo," hromoval hostující asistent trenéra Radek Grimm.

V kabině jeho týmu bylo po zápase hodně dusno. Tak jako v břeclavské kabině po první dvacetiminutovce. „Ale musím před kluky smeknout, protože až do konce zápasu jsme soupeře přehrávali a hráli jsme pohledný hokej," těšilo Konečného.

Duel rozhodla střela Martina Miklíka v situaci čtyř proti čtyřem. Jenže ještě předtím sudí neuznali hostům branku. A Nový Jičín ještě trefil v samém závěru tyčku. Klíčová ovšem byla prostřední část, v níž Břeclavané nabrali sebevědomí. „Prostřední část byla katastrofa, třetí třetina byla na šance vyrovnaná," uznal Grimm.

Vítězství v pozměněné sestavě přináší břeclavským stratégům i příjemné starosti. „Dnes dostali prostor na ledě i ti hráči, kteří ho dříve tolik neměli. Kluci ukázali, že na to mají, takže je teď na mě s Radkem Hamanem, abychom to z nich dokázali dostat zápas co zápas," podotkl Konečný, který v příštím týdnu počítá s návratem Filipa Hamana.

„Uvidíme, jestli se uzdraví někdo z té trojice marodů," doplnil Konečný, jehož tým ve středu čeká sváteční duel ve Valašském Meziříčí.