Zpátky na zem. Zubři si už během první třetiny snadno vypracovali tříbrankový náskok, který v prostředním dějství navýšili až na hrozivých 5:0 a donutili Šurého vystřídat. Náhradní gólman Zelenka dlouho držel čisté konto a sledoval, jak Popolanský se Šaurem snížili na 2:5, jenže v závěru zápasu stejně ještě dvakrát inkasoval. Lvi se ale musí z porážky rychle oklepat, už v sobotu je doma na hody čeká poslední Nový Jičín.

„Tak takhle vypadá realita. Přerov přijel nabuzený, musel u nás po dvou porážkách naplno bodovat a šel si za tím. Prostě nás přejel, rozdíl mezi oběma mužstvy je letos obrovský. Na takového soupeře letos prostě výkonnostně nemáme," přiznal trenér Lvů Michal Konečný.

Věkový, a hlavně výkonnostní, rozdíl mezi nejmladším a nejstarším týmem druholigové skupiny Východ byl ve středečním utkání 4. kola druhé ligy znát více, než by bylo vhodné. Hostující Přerov si vybojoval už ve 4. minutě přesilovku, kterou využil po kombinaci na jeden dotek Goiš, když procedil puk za Šurého. Druhé oslabení už domácí hokejisté přežili, ale bylo to málo platné. Ve 12. minutě pálil od modré Kudělka a jeho střela ještě před břeclavským brankářem změnila směr a skončila v síti.

Lvi se velmi těžko dostávali do útočného pásma a občas se zdálo, jako by s nimi Zubři hráli bago. Třetí branku přidal v 15. minutě po další povedené kombinaci na jeden dotek Ditrich.

Na konci první části měli Lvi možnost hrát dvě po sobě jdoucí přesilové hry, ale ani v těch skóre nezkorigovali, i když Maša a po něm i Novák nechali Sklenáře předvést své brankářské umění.

„Mrzí mě přístup některých kluků k zápasu. Po první třetině prohráváme 0:3, ale v kabině si řekneme, že už nemáme co ztratit. Ale oni se na to stejně vykašlou. To je neomluvitelné i vůči fanouškům, kteří fandili až do konce a předčasně neopustili tribuny," přiznal hořce Konečný.

Stejně jako v první třetině, i ta druhá přinesla hned v úvodu přesilovku Přerova. Když už to vypadalo, že ji Lvi přežijí, přišla trefa Goiše, proti které se už Šurý nestačil přesunout. A neuběhla ani minuta, laxní a nedůrazná obrana nechala Palovi na brankovišti dost času, aby dostal puk za břeclavského brankáře. To bylo na Šurého moc a přepustil místo svému kolegovi v masce Zelenkovi.

Po páté brance tlak Přerova ustal a do šancí se postupně dostávali i domácí. Až ve 36. minutě se kouzlo přerovského brankáře zlomilo. Marek Dora vyslal do úniku Tomáše Popolanského, Sklenář proti němu vyjel, ale břeclavský útočník mu udělal kličku a do prázdné branky vstřelil svůj třetí gól v sezoně.

Do té doby velice disciplinovaný výkon Zubrů skončil ve třetí třetině, kdy hráli dokonce ve dvojnásobném oslabení a nechali Břeclavany se nadechnout.. Piskoř ještě trefil Sklenáře do masky, ale v početní výhodě ve 48. minutě prošlo nahození Jakuba Šaura od modré až do hostující sítě.

„Soupeře jsme po našich zbytečných faulech dostali trochu do hry, ale třetí třetinu už jsme si pohlídali. Šancí jsme si vypracovali mnoho, ale druhý gólman Břeclavi svůj tým hodně podržel," tvrdil hostující asistent trenéra Lubomír Václavíček.

I trenér domácích viděl aspoň nějaké pozitiva. „Co mě aspoň trošku potěšilo byl fakt, že se víc do hry aspoň dostali i hráči z třetí a čtvrté lajny, kteří nezklamali. I Zelenka zachytal slušně," dodal Konečný.

Jenže ani náznak dramatu se nakonec nekonal. V 54. minutě se v signalizované výhodě trefil zblízka Sedlák a debakl Břeclavi zakončil pár sekund před koncem nádhernou brankou obránce Pala. Ten dostal nabito na modrou čáru a z první vyslal nechytatelnou bombu přesně do Zelenkovy šibenice.

„Jeli jsme do Břeclavi pro plný bodový zisk, který máme, takže jsme spokojení," potvrdil na závěr Václavíček.

HC LVI Břeclav – HC ZUBR Přerov 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 36. Popolanský (Dora), 48. Šaur (Maša) – 4. Goiš (Haloda, Kudělka), 12. Kudělka (Ministr, Osina), 15. Ditrich (Haloda, Osina), 26. Goiš (Haloda, Ministr), 26. Pala (Sedlák, Šťastný), 54. Sedlák (Tomeček, Šťastný, 60. Pala

Vyloučení: 6:6 Využití: 1:2

Rozhodčí: P.Humpolíček – T.Měkýš, M.Pospíšil

Diváci: 225 (162 platících)

Poměr střel: 32:35 (9:14, 9:11, 14:10)

HC LVI Břeclav: Šurý (od 26. Zelenka) – Dora (A), Nedvěd, Kovář, Novák, Šaur, Nekoranec, Höss, Strapina – Piskoř, Bolfík (A), Bartoš – Popolanský, Hrbatý ©, Zháňal – Záborský, Blaha, Maša – Procházka, Gabriška, Průdek

HC ZUBR Přerov: Sklenář – Pala, Faltýnek ©, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Osina, Tomeček – Šťastný D., Sedlák, Blinka – Sakrajda, Brančík, Haloda– Ministr, Goiš, Kundrátek – Ditrich, Loupal, Brada