S Pelhřimovem to dlouho vypadalo dobře, domácí vedli po trefách Lysoně a Baruse 2:0, Pelhřimov ale v prostřední části třemi brankami vývoj zápasu otočil. Přestože se Břeclavi podařilo srovnat zásluhou Truhláře, rozhodující branku na 3:4 vstřelili hosté v přesilovce tři minuty před koncem zápasu. Lvi mohou litovat hlavně tří nevyužitých dvojnásobných početních výhod a dvou nastřelených tyček.

Utkání začalo ve velmi rychlém tempu. Útoky mířili na ten tým, jenž měl svého hráče na trestné lavici. Ta byla v prvním dějství nejfrekventovanějším místem. Mnohem více na ní sedávali hostující hráči. Břeclav se postupně dostávala do tlaku. Nejprve Průdek v 7. minutě nastřelil tyčku. V 15. minutě už ale Lvi vedli. Hned po skončení oslabení si najel k mantinelu s pukem Lysoň a překvapil Čekala z téměř nulového úhlu. Hosté se také prosazovali z rychlých brejků, ale Chvátal v nové výstroji nedovolil v prvním dějství žádnému hráči dostat puk za jeho záda. Nejblíže k tomu měl Plachý, ale jeho střelu Chvátal reflexivně pokryl.

Vstup do prostřední třetiny se Břeclavi povedl. Barus si ve 23. minutě najel zleva do útočné třetiny a vymetl pavučiny v Čekalově brance. Sudí dopřával Břeclavi mnoho početních výhod, hosté byli pod tlakem a často si pomáhali nedovoleně. Lvům ale jako by početní výhody spíše vadily. A tak přišly chvíle Pelhřimova.

Tým z Vysočiny při hře 4 na 4 propasíroval puk poprvé za Chvátala ve 33. minutě. Zblízka se prosadil Martin Hadrava. O tři minuty později švihem trefil pod víko Votápek a vyrovnal. Za další tři minuty už Pelhřimov dokonce vedl. Kanadský útočník ve službách Pelhřimova Joel Workman si schoval první trefu v pelhřimovském dresu na zápas v Břeclavi.

Hosté se ale dvěma fauly dostaly do nepříjemné situace a začínali třetí dějství ve dvojnásobném oslabení. Toho domácí využili k vyrovnání díky Truhlářově dorážce. Ten byl ve správný čas na správném místě. Čekal totiž neudržel v lapačce nastřelený puk. Břeclav pak nevyužila několik početních výhod, dokonce dvojnásobných. V 56. minutě zazvonilo po Plachého střele za Chvátalem břevno, ale byla to jen předzvěst něčeho horšího.

O minutu později byl kontroverzně vyloučený Kurial a hosté nabídnutou přesilovku zužitkovali střelou nad Chvátalovu vyrážečku. Na tento úder už domácí odpovědět nestihli, ačkoliv si vzali timeout, odvolali brankáře a Pelhřimov dohrával po faulech jen ve třech hráčích. Výsledkem břeclavského snažení bylo jen orazítkované břevno po Staňkově střele tři sekundy před koncem.
Michal Konečný (trenér HC Lvi Břeclav): „Těžko se dá vyhrávat, když nevyužijeme tolik přesilovek. Naopak soupeř byl maximálně produktivní. To dělá dobrý tým týmem. Chtěli jsme si dát pozor na jejich první lajnu a ona nám dala tři branky. Nejhorší bylo, že nám ty přesilovky vadily. Když nevyužijeme dvě přesilovky pět na tři a pak na konci ještě šest na tři, nezasloužíme si vyhrát. Štve nás to, protože jsou to další ztracené body s hratelným soupeřem. Ty nám můžou v konečném zúčtování chybět.“

HC Lvi Břeclav – Spartak Pelhřimov 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Lysoň (Beneš), 23. Barus (Truhlář), 42. Truhlář (Novák) - 33. Hadrava Martin (Votápek), 36. Votápek (Čekal), 18. Workman (Votápek, Hadrava Marek), 57. Plachý (Rašner)

Vyloučení: 7:13 Využití: 1:1

Diváků: 350

Rozhodčí: P. Obadal - J. Novotný, R. Šimčík

Poměr střel: 39:32

Nejčastěji střílející hráči BV: Barus 8, Novák, 7, Truhlář 6

HC Břeclav: Chvátal - Dora (A), Směřička, Beneš, Nekoranec, Novák, Lysoň, Rákoczy – Truhlář, Barus (C), Staněk, Průdek, Bolfík, Lechner, Papp, C. Bartoš, Kurial

Spartak Pelhřimov:
Čekal - Plch, Rašner, Kasalý, Novotný, Adam - Plachý (A), Tecl (C), Hadrava Marek, Hrbatý, Suk, Hadrava Martin, Kubát (A), Votápek, Workman

Další zápasy 9. kola:
Technika – Trutnov 4:2
Kolín – Hodonín 0:4
Jindřichův Hradec – Žďár n.S. 6:2
Chotěboř – Nymburk 2:4