První dvě třetiny zápasu byly ze strany Břeclavi bez pohybu, hra byla plná nepřesností. Ani hosté nehráli kdovíjaký hokej, jejich koncovka ale byla smrtící a nemohlo být divu, když v polovině zápasu vedli 2:0. Až ve třetí třetině domácí trenéři proházeli útoky, což přineslo oživení hry a s ní i branky v síti hostí. Tu vítěznou vstřelil v 57. minutě hned po bully Roman Barták. Zajistil tím Břeclavi i po pátém kole domácí neporazitelnost.

Pořádně zabrnkali na nervy domácí hokejisté trenérům i svým fanouškům v utkání s Uherským Hradištěm. Místo toho, aby Lvi dostáli svému jménu a vrhli se na nováčka druhé ligy s vervou, nabídli soupeři svými nepřesnostmi brzy šance, které hosté nemilosrdně využili. „My jsme mohli klukům říkat v kabině o důležitosti utkání, co jsme chtěli, ale ten zápas jsme normálně podcenili.

Bylo to cítit i na náladě v kabině, nebylo tam žádné napětí, kluci byli samá srandička. Neúspěch nebo komplikace si vůbec nepřipouštěli. Herně to bylo nejhorší utkání, co jsme letos odehráli,“ hořce přiznával domácí trenér Michal Konečný. Po úvodní šanci Erika Nováka, který rozvlnil jen boční síť totiž přišla sprška střel hostí. Netrvalo dlouho a slovácký klub šel do vedení.

Prakticky z druhé vážnější šance otevřel skóre zápasu Pochylý, jenž zakončil únik dva na jednoho střelou do šibenice. Břeclav se i nadále na ledě hledala a rychlé brejky do rozhozené obrany musel hasit až Chvátal. K zlepšení herního projevu nepomohly domácím ani dvě po sobě jdoucí přesilovky. Do kabin tak odcházeli Břeclavští se sklopenou hlavou a jednobrankovým mankem.

V kabině domácích určitě o pauze klid nebyl, ovšem všechna doporučení trenérů vzala už po dvou minutách za své. Po obrovské chybě obrany se sám před Chvátalem ocitl zkušený Mikeš a mohl si pohodlně vybrat, kam zakončí. Místo tlaku a pokusů o vyrovnání tak hokejisté dostali pořádně studenou sprchu.

A ta byla viditelně k užitku. V polovině zápasu se začal poměr sil obracet ve prospěch domácích. Ve 28. minutě si ještě Klimovič ani Novák na Oharka v hradišťské brance nepřišli, o dvě minuty později už ale hosté kapitulovali. Osamocený Sedláček si před brankou počínal nekompromisně – 1:2. Na změnu stavu reagovali hosté zhuštěním středního pásma a poléhali se na rychlé brejky do otevřené domácí obrany. Lvi mohli děkovat výborně chytajícímu Chvátalovi, který držel šance Lvů nad vodou.

Do posledního dějství vstoupili domácí v oslabení. Blízko ke třetí brance slováckého klubu měl Andrýsek. Jeho střela ale mířila těsně vedle tyče. Domácí trenéři reagovali na nepříznivý stav proházením jednotlivých útoků, což brzy přineslo své ovoce. Jen tři minuty hry uplynuly, když se u tyče ocitl nejpilnější střelec Erik Novák a zasunul puk za Oharka. „Vyplatily se nám změny v sestavě, něco jsme s tím ve třetí třetině museli udělat. Do první lajny se přesunul Erik Novák, kterému se v posledních utkáních daří, a hned dal vyrovnávací branku. Zaplať pánbůh za to vítězství, ale budeme si muset s týmem sednout a vysvětlit si, proč se to utkání vyvíjelo tak, jak se vyvíjelo,“ oddechl si břeclavský kouč.

Vyrovnávací branka Břeclav nakopla a další šance následovaly, hostující obrana však byla pozorná a nenechala svého brankáře na holičkách. O osudu utkání tak rozhodla zcela náhodná střela z 57. minuty, ale o to více byla zákeřná. Fiedler sice bully v útočném pásmu prohrál, kotouč mu však zůstal ležet po nohama. Zmocnil se ho Roman Barták a střelou přes několik hráčů překvapil Oharka. Oba týmy si poté ještě vzali oddechový čas, ke změně skóre už nevedla ani hra hostí bez brankáře. „Trošku se nám vrátila ta smůla ze Šumperka, kdy jsme měli na remízu a utkání jsme prohráli. Dnes jsme si to vítězství zase tolik nezasloužili, ale to je hokej. Hlavní jsou tři body,“ zakončil už s úsměvem Konečný.

To jeho protějšek Petr Sakrajda starší neměl moc důvodů k spokojenosti. Jeho tým poněkolikáté nezvládl koncovku dobře rozehraného utkání, navíc se bude muset v příštích zápasech obejít bez hráčů na marodce. „Dnešní zápas mě hodně mrzí. Měli jsme utkání dobře rozjeté, ale už po několikáté nás zradila koncovka zápasu. Tým je teď psychicky hodně dole. Druhý gól byl hodně laciný, oba naši beci byli za brankou a nechali jsme soupeře zakončovat do prázdné branky. Třetí brance zase předcházelo vyhrané bully, a přesto jsme puk nechali soupeři. Navíc se nám rozpadá kádr. Po dnešku máme čtyři zraněné hráče a sestavu musíme lepit, ale na to bych se nerad vymlouval. Kluky musím pochválit alespoň za bojovnost, štěstí je ale zatím v této sezóně proti nám,“ hlesl bezradně Sakrajda.

HC Břeclav – HC Uherské Hradiště 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Branky: 30. Sedláček (Dora), 43. Novák E. (Sedláček), 57. Barták (Fiedler) – 8. Pochylý, 22. Mikeš (Klabačka)

Vyloučení: 2:5 Využití: 0:0