Risk v podobě závěrečné power play a šesti hráči na ledě ale domácím nevyšel, a tak odjížděli z ledu s porážkou 4:6. S Novým Jičínem si tak vyměnili šestou pozici v tabulce. „Je zajímavé, že kluci se po ledě na začátku druhé třetiny plouží a pak v závěru utkání dokážou hrabat jako o život. To je paradox. A taky ohraná písnička. My jsme hráli dobře prvních patnáct minut, soupeře jsme nepustili ke střele a stejně jdeme do kabina za stavu 0:2. Něco si v kabině řekneme a v pětadvacáté minutě je to už 0:4. Nový Jičín má zkušené mužstvo, což dokázal. Jejich hráči čekali na šance, po chybách v rozehrávce a ztrátách puků se do nich také dostávali a většinu z nich proměnili," pojmenoval největší problém Břeclavanů jejich kouč Michal Konečný.

Zápas začali Lvi jako obvykle aktivně a patnáct minut opravdu nepustili Nový Jičín před branku Šurého. Naopak Iláš měl plné ruce a nohy práce, ale ani Tobola, ani Nováček jej ve svých největších šancích nedokázali překonat.

Jako blesk z čistého nebe pak zapůsobil gól Vnenka z 15. minuty, který poprvé překonal zmrzlého brankáře. Ještě hůř Břeclavanům bylo, když jim ve vlastním oslabení dal druhou branku Lehečka. Ižacký zatáhl puk až za branku Lvů a zadovkou našel spoluhráče, který odrazem o Šurého beton vstřelil druhý gól.

Sporný moment

Bouře v domácí kabině po první třetině ale příliš nezapůsobila. Navíc přišel sporný okamžik, kdy domácí překonali Šurého a kotouč se pomalu sunul k brankové čáře, odkud jej domácí obránce odpálil do bezpečí. Sudí Netopil stál velmi blízko a okamžitě rozpažil, i když brankový rozhodčí světlo rozsvítil. V přerušené hře si pak na protesty hostí nechal brankového rozhodčího zavolat a po konzultaci s ním gól Ižackému uznal.

Otřesení domácí inkasovali o minutu později čtvrtou branku z hole Uhlára, který Michala Šurého vyhnal předčasně z brány. Do té se po oddechovém čase postavil poprvé v sezoně Filip Hübner.

Ten sledoval, jak se jeho spoluhráči v polovině utkání poprvé trefili. Střelu Buhaje uklidil do prázdné brány Ondřej Kubáč. O tři minuty později se trefil Lukáš Nováček a rozjásal do té doby zaražené diváky na tribunách.

Blíže k remíze mohl dostat Břeclav Peter Beneš, který ujel v oslabení a byl faulovaný. Trestné střílení mu však Iláš včasným pohlídáním mezery mezi svými betony zlikvidoval. „Já měl na hokejce v tom zápase hattrick. Že jsem nedal nájezd, už byl jen vrchol zmaru," sypal si popel na hlavu neúspěšný nájezdník.

Konec nadějí

Také Nový Jičín dostal ve 48. minutě možnost jet trestné střílení. Mráz zvolil stejné zakončení jako Beneš, ovšem s úspěšným koncem, a poprvé překonal Hübnera. To byl rozhodující moment utkání.

„Dostali jsme dva góly a ze zápasu bylo větší drama, než muselo být. Přitom úplně zbytečně. Jak se ale Břeclav dostávala zpět do hry, začali jsme zase hrát zodpovědněji," oddechl si hostující stratég Aleš Flašar.

Lvi jakoby chytili druhý dech, jenže pozdě. Třetí branku přidal Lukáš Nováček a kontaktní branka pak přišla až minutu a půl před konce z hole Dominika Toboly, který dorazil vyraženou střelu obránce Nováka.

Lvi vzápětí zkusili hru v šesti bez brankáře, ovšem přišli o kotouč a Hanák šestou brankou zpečetil výhru Nového Jičína 6:4. „Jediným pozitivem je fakt, že jsme zápas za stav 0:4 nezabalili a udělali z toho drama. Bohužel pozdě. Venku teď hrajeme paradoxně lépe, než doma," přiznal Konečný.

HC LVI BŘECLAV – HC NOVÝ JIČÍN 4:6 (0:2, 2:2, 2:2)

Branky: 31.Kubáč (Buhaj, Zháňal), 34. Nováček (Červenka), 57. Nováček (Sedlák), 59. Tobola (Novák, Medřický) – 15. Vnenk (Uhlár, Lehečka), 19. Lehečka (Ižacký), 24. Ižacký (Lehečka), 25. Uhlár (Lehečka, Kabeláč), 48. Mráz (TS), 60. Hanák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 195. Poměr střel: 33:24.

HC LVI Břeclav: Šurý (od 25. Hübner) – Miklík, Směřička, Sedlák, Fejt, Beneš (A), Novák (A), Vojáček – Kučera, Tobola, Červenka, Nováček, Zháňal ©, Medřický, Buhaj, Kubáč, Papp.

HK Nový Jičín: Iláš – Gebauer, Kacíř (A), Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Prokop P., Mikšan, Lehečka, Vašut ©, Ižacký, Hanák, Vnenk (A), Uhlár.