Nebylo to pěkné vítězství. Ani přesvědčivé. Ale tři body, které břeclavští hokejisté vybojovali ve středečním duelu s Karvinou, je posunuli na vytouženou osmou příčku tabulky. Nervózní zápas definitvně rozhodl až domácí Smetana necelých pět minut před koncem, kdy zvýšil na konečných 4:2 pro Lvy. „Ve Vsetíně jsme minule hráli dobře, ale tři body nemáme. Dnes jsme nehráli dobře, ale povinné a velice důležité tři body máme," nehleděl na rozpačitý výkon mužstva asistent břeclavského kouče Radek Haman.

Lvi si byli vědomí toho, jak důležitý zápas je čeká. Přestože se utkali s posledním celkem tabulky, na který měli osmnáctibodový náskok. Na ledě to však nebylo poznat. I poměr střel 31:29 svědčí o vyrovnanosti duelu. „Brzy jsme vedli, pak ale náš bývalý hráči Ivan po bully vyrovnal. Pak to bylo vyrovnané, srovnali jsme na 2:2, ale soupeře jsme přestříleli," hodnitil první dvě třetiny zápasu karvinský kouč Jan Klich.

Ve prospěch hostů ze severu hrála i nečitelnost jejich kádru. Trenéři břeclavského celku nemohli vyjít z poznatků, které si zapsali v minulém vzájemném utkání. „Karviná už se připravuje na play out, měla v kádru šest nových hráčů oproti poslednímu zápasu proti nám," upozornil Haman.

Úvodní plusový bod hostů ale nebyl otázka taktiky. Hosté využili laxnosti obránce Zítky a po čtyřiceti vteřinách vedli. Za sedm minut to ale už bylo 2:1 pro Břeclav. „Spadla z nás nervozita. Karviná hrála dobře, měla lepší pohyb než my, byli více nabruslení. My jsme to oddřeli, nebyla tam lehkost, ale historie se na průběh neptá," podotkl Haman. Zhruba sto třicet diváků na stadionu ale nepotěšil.

Ti trnuli především v závěrečné části, kdy sice padl jediný gól, ale stejně jako domácí se klidně mohli radovat i hosté. „Závěr byl nervóznější, bylo tam více vyloučení, než na které jsme zvyklí. Je štěstí, že jsme vedli o dva góly, jinak by to bylo větší drama. Podržel nás i gólman," pochválil Haman oporu v brance Šurého, který vytáhl i několik zázračných zákroků.

Rozuzlení duelu se divil i jeho karvinský protějšek. „Třetí třetinu jsme odehráli prakticky v oslabení, i tak jsme měli na hokejkách asi šest gólů. Neproměnili jsme tutovky, ani tři samostatné nájezdy, tohle je naše bolest od samého začátku sezony," dodal Klich.

Břeclavany teď čekají dva těžké duely. Zítra na ledě pátého celku tabulky Poruby, uprostřed příštího pracovního týdne přivítají suverénně vedoucí cele druhé ligy Frýdek-Místek.

HC LVI Břeclav – SK Karviná 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Ivan (Zítka), 8. Zháňal (Průdek, Tobola), 36. Uhlík (Nováček), 56. Smetana (Směřička) – 1. M.Kasperlík (Grygar, Trnený), 33. Křibík (Vyčesaný, Trnený). Vyloučení: 9:10, navíc Blinka (BV) 5 + do konce – Grygar OT 10 minut. Využití: 1:0. Rozhodčí: Vaněk – Maloušek, Wesley. Diváci: 126. Poměr střel: 31:29.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Dav. Vlček, Haman, Běhal, Zítka – Červenka (A), Ivan ©, Vachutka – Uhlík, Nováček, Školoud – Blinka (od 24. Smetana), Průdek, Zháňal (A) – Tobola.