Navázat na úspěšné tříbodové utkání s Opavou a oplatit Novému Jičínu porážky z první poloviny soutěže. S tím vyjedou hokejisté v sobotu v 18.00 hodin na led.

Případný zisk tří bodů by je mohl vyšvihnout na kýženou osmou pozici, ale nebude to jen tak. Nový Jičín je letošním příjemným překvapením soutěže a od začátku ligy se drží za silnou čtveřicí favoritů soutěže. Navíc je Břeclav loni ani letos ještě nedokázala porazit. Prolomí tuto černou sérii už v sobotu večer?

Hosté ze severu Moravy mají letos relativně stálou výkonnost a jejich postavení v tabulce odpovídá kvalitě týmu. Nový Jičín má čtvrtou nejpevnější obranu a pátý nejproduktivnější útok s průměrem 3,4 vstřelené branky na zápas a třemi nebezpečnými formacemi.

Třízápasovou šňůru vítězství Nového Jičína, při které si poradil s nováčkem z Frýdku-Místku i se silným Přerovem, ve středu rázně utnul Vsetín. Valaši hráčům v modro-bílých dresech nasázeli doma sedm branek.

Břeclav z posledních pěti zápasů čtyři vyhrála a zlepšení výkonů se projevuje i v tabulce, na poslední Frýdek-Místek už má náskok sedmi bodů. Do utkání nastoupí Břeclav v podobné sestavě jako do minulého zápasu s Opavou, jediná změna by měla nastat na postu brankáře, kde Žurka vystřídá Němec.

V brance Nového Jičína je letos jedničkou dvacetiletý olomoucký brankář Jiří Slovák (3,17 a 90,33%), záda mu kryje teprve devatenáctiletý odchovanec Nového Jičína Tomáš Kozák (3,85 a 87,97%). V obraně přišel Nový Jičín o výrazné osobnosti, jmenovitě o Slabého, Hübla, Vašuta a Hruškovského.

Tuto čtveřici co do bodového hodnocení plně nahradila bratrská dvojice Hrušků (Pavel 5+10, Petr 1+4) ze Šternberka, zkušený Petr Gulda (2+5) a Jaroslav Petružálek (0+8). V útoku je asi největší ztrátou odchod kanonýra Glabazni do Opavy. Jeho místo tak museli zastoupit jiní a vcelku se jim to daří, Nový Jičín má vyrovnané všechny tři útočné formace.

Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína je momentálně Lukáš Bacul (10+15), za ním je Michal Šimo (9+10), Petr Macháček (8+11) nebo zkušený Marek Pavlačka (5+13).

Trenér Kneblík si do Břeclavi přiveze kompletní tým, marodka Severomoravanů zeje momentálně prázdnotou. Na té břeclavské zůstává jen obránce Bokroš.

Jak nastoupí

Břeclav:
Němec (Žurek) - Procházka, Nedvěd, Lattner, Strýček, Zapletal, Habrovec, Popela, Koš - Prachař, Karný, Pelán – Mráz, Sedláček (C), Nekvasil - Čikl, Barák, Klimovič - Kuriál, Skokan, Grmela

Nový Jičín: Kozák (Slovák) - Petružálek, Andrýsek, Hruška Pe., Hruška Pa., Gulda st., Pelikán - Sluštík, Macháček (C), Skaloš - Šimo, Pavlačka, Tomášek – Bacul, Toman M., Zedník - Částečka R.