Reputaci si po nevydařeném zápase v Prostějově mohou spravit břeclavští hokejisté v domácím utkání se Žďárem nad Sázavou. Do třetice je čeká hratelný soupeř z nižších pater tabulky, nejbližší soupeř zaujímá dlouhodobě dvanáctou pozici, těsně nad hranicí předkola play off.

Na záda už mu ale dýchá Pelhřimov i Prostějov. Břeclavské dělí ode dna tabulky jen tři body, budou tedy chtít svůj náskok na Velké Meziříčí určitě navýšit. Ani břeclavští fanoušci si nic jiného než výhru nepřipouštějí.

Přes sto dvacet kilometrů budou muset k nejbližšímu utkání cestovat hráči Žďáru nad Sázavou.

Ti hrají už tři kola pod bývalým asistentem Jaroslavem Benákem, který kvůli neuspokojivým výsledkům nahradil na postu hlavního trenéra svého kolegu Jaroslava Bence. Pod novým trenérem hráči Plamenů z Vysočiny zatím uhráli jednu výhru, jednu výhru v prodloužení a jednou prohráli.

Prohra v Orlové se čekala, výhry s Hodonínem a Valašským Meziříčím jsou ale velmi cenné. Tuto relativně úspěšnou sérii jim budou chtít Lvi určitě narušit.

První vzájemné měření sil v této sezoně se uskutečnilo v létě v rámci přípravy. Břeclav tehdy porazila Žďár vysoko 10:4.

Obě mužstva se ale od té doby od základu změnila. První soutěžní utkání se odehrálo na ledě klubu z Vysočiny, tehdy Břeclav podlehla 2:4 a současný hrající asistent trenéra Martin Sobotka zaznamenal dvě branky a dvě asistence.

Obě mužstva se naposled utkala v Břeclavi v rámci 21. kola, tehdy Břeclavští vrátili Žďárským porážku i s úroky a zvítězili 5:1, když hned čtyři branky vstřelili ve druhé třetině.

Nyní se střetávají opět, a půjde o zajímavý souboj nejméně produktivního útoku Břeclavi s nejpropustnější obranou Žďáru nad Sázavou.

Mezi třemi tyčemi „Plamenů“ se vystřídalo kvarteto hráčů v maskách, na úkor domácích odchovanců Kochánka s Blažíčkem v týmu nastupují spíše Martin Němec z Chrudimi a Vratislav Vajner z Dukly Jihlava, poslední jmenovaný zaujal post gólmanské jedničky (4,98 gólu na zápas).

Naopak obrana Žďáru je nejděravější v celé lize, soupeři jí průměrně vstřelí více jak čtyři branky a s tím se těžko vyhrává. Opěrnými pilíři obrany jsou Martin Souček (2+5) a Aleš Koželuh (3+6). Největším nebezpečím pro soupeřovi gólmany je však duo útočníků Jiří Plachý (22+13) – Martin Sobotka (9+15), třetím je s velkým odstupem Jiří Dítě (8+8).

Družina vedená Pavlem Stloukalem také nebude kompletní, chybět bude dlouhodobě nemocný Kundela, otazník visí i nad startem Mífka, který v minulých dnech doléčoval bolavé tříslo a až po pátečním tréninku se ukáže, zda v sobotu nastoupí.

Zranění trápí i Vaněčka, který si v posledním utkání poranil prsní sval. Nastoupit by naopak měla nová akvizice do obrany Slovák Marcel Macháček.

Trenérské duo Žďáru nad Sázavou Benák-Sobotka nebude mít v utkání k dispozici zraněného útočníka Jiřího Kauta a brankáře Blažíčka.