Když skvěle chytající Zelenka odmítl vyrovnání Slezanu, dočkali se diváci dalších branek v Šafránkově síti. Rezignovaná obrana Opavy pak mohla být ráda, že Lvi vstřelili jen další dvě branky. Přesto se budou tři body za výhru 6:3 před dvěma venkovními výjezdy do Prostějova a Orlové náramně hodit. Díky nim poskočili Břeclaváci v tabulce druhé ligy na šesté místo.

Začátek utkání naplňoval papírové předpoklady. Opava domácí hokejisty po většinu první třetiny přikovala do obranného pásma a pálila na Zelenku jednu střelu za druhou. V první třetině jich břeclavský brankář zlikvidoval celkem jednadvacet. Mezi nimi byly stoprocentní šance Wolfa nebo Měcha. Ale tu největší možnost otevřít skóre měl kapitán Opavy Měch v 17. minutě, kdy ho v úniku (ale po regulérním zakončení) sekl do ruky Šaur. I přes protesty domácích zlínský sudí Obadal nařídil trestné střílení. Měchovi ale byla břeclavská brána malá a vysoko ji přestřelil.

A tak se skóre zanedlouho měnilo překvapivě na druhé straně. Z rohu nastřelil na Šafránka puk opavský rodák Dominik Piskoř a kotouč slezskému gólmanovi propadl do sítě. Lvi pak ubránili i oslabení a trošku nezaslouženě odcházeli do kabin s nejtěsnějším vedením v kapse.

Druhé dějství načali domácí jako vyměnění. Už ve 22. minutě se dostali do dvoubrankového vedení, kdy zamkli v signalizované výhodě Opavu v obranném pásmu a Tomáš Popolanský ukázkovým bekhendem zavěsil pod víko. Jenže dvoubrankové vedení nevydrželo Lvům ani dvě minuty. Nejlepší hráč Opavy Měch před Zelenkovo zakončoval baseballovým způsobem a „nadhoz" trefil přesně.

I přes inkasovanou branku to byli domácí, kdo diktovali tempo utkání. Mnoho šancí ještě Šafránek pochytal, ale v polovině utkání vyjel do úniku kapitán Hrbatý, jeho střelu hostující gólman vyrazil jen před Radka Zháňala, který zametl puk do brány. A za devatenáct sekund pustila obrana Opavy za sebe Matúše Záborského, který sám před brankářem nezaváhal a zvýšil už na 4:1. Jenže přísun branek nekončil. Za další tři minuty hostující Herman opět snížil na rozdíl dvou branek.

Na konci druhé části vygradoval „výkon" trojice rozhodčích, kteří rozpálili hlavně domácí hráče a diváky do běla. Když obrovský tlak domácích, kdy Šafránek zlikvidoval čtyři střely během pár sekund, přerušila ve 39. minutě úmyslně posunutá branka, nebylo nařízené trestné střílení a protestující Piskoř navíc vyfasoval osobní trest.

Ve třetí třetině se opět hrálo nahoru dolů. Více práce měl opavský brankář, ale proti šancím Lvů dlouho čaroval. V 50. minutě navíc Opava snížila díky parádní bombě Bednárka z voleje na 3:4. Břeclavský brankář pak natěšenou Opavu zchladil několika povedenými a šťastnými zákroky.

Klid na hokejky Břeclavi vnesl až Roman Průdek, který dorazil do brány Nedvědovu střelu. Opavský odpor byl zlomený a Lvi si jezdili na Šafránka, jak se jim zachtělo. Blaha trefil tyč, Záborský z dalšího úniku napálil rameno brankáře. Šestá branka padla až chvíli před koncem, když samostatný nájezd přes půl hřiště zakončil povedenou kličkou Dominik Piskoř.

Ohlasy trenérů:

Petr Žurek (asistent trenéra Břeclavi): „První třetina byla z naší strany velice špatná a můžeme děkovat fantastickému Zelenkovi, který nás držel nad vodou a chytil snad pět gólů. Dostali jsme se šťastným gólem do vedení, ale i o tom je hokej. Na to konto byla v kabině o pauze pořádná bouřka, která zabrala. Ve druhé třetině jsme měli šancí a šancí. Až nebylo možné, kolik jsme si jich proti nejlepší obraně ligy vytvořili. Ten stav 6:3 mohl na tabuli svítit i mnohem dřív než na konci zápasu. Jenže je nutné hrát celých šedesát minut a kluci si to musí uvědomit. Podpoření gólmanem si začali věřit, lepilo jim to. S takovou můžou jet se zvednutou hlavou do Prostějova. Výkon rozhodčích nebudu komentovat."

Karel Suchánek (trenér Opavy): „Doplatili jsme na špatnou koncovku. Břeclav jsme zejména v první třetině jasně přehrávali, měli jsme šance, bohužel jsme však nedokázali skórovat ani z trestného střílení. Útočníci nebyli dost důrazní a neřešili situace dobře. Břeclav nám ve druhé třetině odskočila, pak už to byl boj s časem. Ale chtěli jsme ještě utkání zdramatizovat. Když jsme se potom dostali do zápasu, nepromění Wolf únik, který mohl znamenat vyrovnání. A vzápětí dostaneme pátou branku. Musíme si vzít z toho zápasu ponaučení."

HC LVI Břeclav – HC Slezan Opava 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Piskoř (Nedvěd, Dora), 22. Popolanský (Zháňal, Novák), 31. Zháňal (Hrbatý), 31. Záborský (Blaha), 53. Průdek (Nedvěd, Piskoř), 60. Piskoř – 23. Měch (Vrábel, Černý), 34. Herman (Polok, Svoboda), 50. Bednárek (Polok)

Vyloučení: 4:4, navíc Piskoř (BV) OT 10 minut Bez využití

Rozhodčí: P.Obadal – P.Blaha, L.Wesley