Hokejisté HC Orlová přivítali na svém ledě houževnatého nováčka z Břeclavi, který se v poslední době zvedl a škrábe se nahoru ze sestupových pozic. Orlová chtěla potvrdit příslušnost k elitní čtveřici a to se jí se štěstím podařilo.

Na domácích byla od začátku znát téměř dvoutýdenní přestávka a hlavně fakt, že v ní pořádně a tvrdě trénovali. „Pauzu jsme vyplnili posilovnou a hromadou tréninků na ledě. Před rozhodující fází sezony je třeba důkladně potrénovat,“ upozornil hlavní kouč Orlů Petr Česlík.

Jeho svěřenci se v první části hledali, chyběla jim svěžest a soupeř celkem s přehledem bránil a podnikal ojedinělé výpady. Jeden mu ovšem vyšel a domácí prohrávali. „Měli jsme pomalejší start do zápasu, ale já něco podobného předpokládal,“ nepanikařil Česlík.

Orlová ve druhé části důsledně bránícího soupeře začala přehrávat a otočila skóre. Ale poctivě hrající Břeclav osm sekund před druhou sirénou srovnala na 2:2. „Byla to škoda, ale pořád jsme si říkali, že se nic neděje,“ neměl o výsledek obavy kouč Orlové.

Od poloviny třetí třetiny už je ale začal mít. Břeclav neustále příkladně bránila, navíc měla solidního gólmana, jenž vyřešil řadu ošemetných situací. A v 52. minutě začala čtyřminutová přesilovka hostů za nebezpečnou hru vysokou holí. „Soupeře jsme ale, dá se říct, do ničeho nepustili. Čas se nám ale krátil,“ poznamenal Česlík.

V 59. minutě Břeclavští vyhodili puk za mantinel a přesilovku si zahráli i domácí. Třináct sekund před koncem si pak šel sednout na trestnou lavici za vražení na hrazení další hráč Břeclavi a Orlová měla šibeniční termín na to rozhodnout v přesilovce 6 na 4 o svém dalším vítězství. „Neměli jsme už možnost vybrat si oddechový čas, takže jsme na střídačce udíleli rychle hektické pokyny, že je to akorát čas na to vyhrát buly, vystřelit a dorazit,“ pravil Česlík.

To si ovšem zahrál na proroka, jelikož Orlová po rozehrání vyhrála buly, vystřelila a po dvou dorážkách skutečně rozhodla v čase 19:59 o svém vítězství. Hosté byli na mrtvici. „Bylo to o štěstí. Poslal jsem na buly Martina Potočného, který je umí, a nezklamal nás. Puk šel na Prokopa, který obešel hráče a vystřelil. Potočný nejprve dorážel, brankář vyrazil, ale Kuba Dušek příklepem mezi jeho betony rozhodl,“ detailně popsal rozhodující akci trenér Česlík.

HC Orlová – HC Břeclav 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Kraft (Machálek), 38. Potočný (Stránský, Studený), 60. Dušek (Potočný, Prokop) – 5. Kundela (Konta), 40. Kárný (Vaněček, Popela).
Orlová: Šafránek – Mintěl, Vydra, Prokop, Machálek, Golab, Kudláček – Grygar, Kraft, J. Dušek – Stránský, Potočný, Studený – Škatula, Blatoň, Kotásek – Chomič. Trenéři: Petr Česlík a Radomír Grimm.
Břeclav: Chvátal - Konta, Laga, Novák, Popela, Strýček, Koš - Hrůza, Pazdera, Čikl - Nohel, Kárný, Barák, Prachař, Mifek, Kroupa - Vaněček, Kundela, Veselský