Sto patnáct minut. To není ve sportu žádná chvilka. Takto dlouho čekali břeclavští hokejisté na vstřelení další branky. Doma proti Frýdku – Místku k němu přidali další dvě a stačilo to na vítězství.

Díky Bohu, chtělo by se říci. Martyrium, které v letošní sezoně Lvi spolu s jejich fanoušky zažívají ,však ještě u konce není. Domácí vítězství bylo povinné, nutné.

A také vydřené. Jako první se v zápase prosadil svou dělovkou obránce Bokroš, to na světelné tabuli svítila čtrnáctá minuta.

Bohumil Prachař si při své premiéře na trenérské lavici nemohl přát lepší vstup.

Radost měl i po konci úvodní dvacetiminutovky, neboť žádná další branka nepadla.

Vyrovnání, a tedy komplikace v boji za prvním vítězstvím po pěti zápasech bez bodu, se objevily až ve druhé polovině prostřední části. To se dost šťastně trefil hostující Sluštík.

Od té chvíle se domácí konečně začali pořádně snažit, a brankář hostů se měl v závěru hodně co otáčet.

„Ve druhé třetině jsme přestali bruslit a mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám, což se nám také vymstilo,“ vysvětlil nový hlavní trenér Lvů Bohumil Prachař.

Rozuzlení dramatu přineslo až závěrečné dějství.

Dvanáct minut před koncem se trefil nový kapitán týmu Sedláček, hosté však na tuto trefu nalezli odpověď v podobě vyrovnání Martiníka.

Dělbu bodů odmítl jeden z nejzkušenějších borců v modrém dresu Tomáš Kárný a pouhé dvě minuty před koncem propasíroval puk za záda brankáře hostů.

Zbytečné vyloučení připravilo hosty o možnost třetího vyrovnání a tak se museli smířit s propadem na dno tabulky.

Po závěrečné siréně byla převeliká radost. Je však jasné, že Lvi jsou stále ještě na začátku.

„První a třetí třetina podle mě jakž takž dobrá a myslím, že jsme si to vítězství dneska konečně zasloužili a štěstí se přiklonilo a konečně se to zlomilo,“ radoval se po utkání domácí trenér Prachař.

Ten si při své premiéře připsal veledůležitou výhru, která Lvům snad pomůže.