Do poloviny utkání vydržel v brance domácí Chotěboře gólman Mahdal. Viníci: střelci Břeclavi.

Druholigoví hokejisté ve žlutomodrých barvách vstoupili do letošní sezony skvěle. V nedělním duelu lvích celku nasázeli soupeři šest branek, sami přitom inkasovali jen dvakrát. „Nevěděli jsme, co máme od soupeře čekat. Přesto jsem připravoval kluky na to, že to bude těžký zápas. Nakonec se ukázalo, že to tak obtížné nebylo. Měli jsme spoustu šancí, ale je jasné, že všechny gólem skončit nemůžou. Ve třetí třetině už nebylo každé střídání na doraz, ale zvládli jsme to," komentoval zápas trenér vítězného týmu Michal Konečný.

Poprvé do rtů se však kousli hráči Břeclavi, včetně pětadvaceti oddaných fanoušků, kteří s týmem na zápas vyjeli. Gólman Zelenka lovil puk po Kubištově střele, díky níž Chotěboř využila přesilovku.

Pappova nouzovka

O vyrovnání se pokoušel agilní Popolanský, ale přestože Mahdala vylákal z branky, puk se mu zasunout nepodařilo. Ruce nahoru mu vylétly o chvíli později, kdy se zpoza beka trefil jeho spoluhráč Jurča.

Hokejisté se kromě tvrdých osobních soubojů museli vypořádat rovněž se špatně ukotvenou brankou, která se často dostala mimo správné postavení.

Jestliže v dosavadním vývoji utkání byli někteří z diváků na vážkách, kdo že má větší šanci na zisk prvních bodů, ve druhém dějství Břeclavští veškeré pochyby smazali. Krátce po sobě se trefil Bartoš, Beneš a dočkal se i Popolanský, jenž basebolovým úderem přivítal ve hře nového gólmana domácích Horáčka.

Třetí část dohrávaly oba celky v o něco klidnějším tempu. Druhé radosti v zápase se dočkal Jurča, kterého poslal do nájezdu Gabriška a jedna z posil Břeclavi před sezonou nedala Horáčkovi šanci: puk skončil pod břevnem.

Další branku mohl ve vlastním oslabení přidat Kurial, ale samostatný nájezd promarnil. Chotěbořské definitivně dorazil až Papp, jenž vjel do útočné třetiny a když v oblečležení trojice soupeřů marně hledal, komu přihrát, poslal puk na Horáčka. Pro Břeclav zvolil dobře, strážci domácího brankoviště kotouč vypadl a došoural se za čáru.

Po přilbách se v neděli plácali rovněž v sousedním Hodoníně, kde Drtiči přivítali Kolín. Výhru 5:4 v prodloužení trefil Sajdl.

K dalšímu zápasu se Břeclav vydá do jižních Čech, kde na ni čekají hráči Jindřichova Hradce. „Tam to bude úplně o něčem jiném, mají mnohem zkušenější hokejisty," předpověděl Konečný.

Chotěboř – Břeclav 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Kubišta (Koželuh), 55. Blažek (Brychta) – 13. Jurča (Dora), 22. Bartoš, 29. Beneš (Popolanský), 31. Popolanský (Dufek, Beneš), 43. Jurča (Gabriška), 48. Papp (Dora)

Diváci: 200 (z toho pětadvacet z Břeclavi)

Střely: 34:43

Vyloučení: 8:8, využití: 1:1

Chotěboř: Mahdal (od 31. Horáček) – Vaněk, Koželuh ©, Šíma, Bělohlávek (A), Kapec, Vlček, Blažek, Hemský, Křišťan, Kubišta (A), Dolinský, Hospodka, Fila, Varga, Brychta

Břeclav: Zelenka – Dora ©, Koukal, Dujsík, Směřička, Dufek, Šaur – Gabriška, Kurial (A), Jurča, Popolanský (A), Beneš, Barto, Bolfík, Lechner, Papp