Břeclav se sice v úvodu druhé části dostala do vedední. Domácí Valašské Meziříčí však dokázalo do druhé sirény třemi brankami zvrátit utkání ve svůj prospěch. Na faktu, že tři body zůstaly na Valašsku, nic nezměnilo ani snížení Matouše, ani závěrečná hra Břeclavi bez brankáře.

K prvnímu ze dvou po sobě jdoucích venkovních utkání vyrazili desátí Lvi na led devátého Valašského Meziříčí. Začátek byl ze strany obou týmů velmi opatrný a postrádal větší šancí. S těmi menšími si Chvátal i Krumpoch v brankách obou týmů poradili. O něco více práce měl břeclavský gólman, který musel v 6. minutě hasit dvojitou šanci Balgy. Ani jednu z šancí slovenského útočníka ale za svá záda nepustil.

Podobně dobře si Chvátal vedl i proti dalším šancím domácích. Štěstí ho opustilo až v 15. minutě, kdy tečoval David Varga nahození Vašuta od modré mimo dosah břeclavského brankáře. Lvy však branka nepoložila. Právě naopak. Už po necelé minutě vyrazil Krumpoch Vozdeckého střelu jen před sebe, kde stál Klimoviřč, který už neměl problém trefit branku. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu, i když více ze hry měli domácí.

Nástup do druhé dvacetiminutovky se Lvům povedl. Již po třiapadesáti vteřinách se z tlaku dokázal prosadit střelec posledních zápasů Kuriál, který zblízka dorážel puk po střele Chomiče. Tlak hostí uhasl v momentě, kdy musel chybu obrany hasit Chvátal nedovoleným zákrokem a domácí hráli první přesilovku. Tu také využili k vyrovnání, autorem branky byl Balga. Nerozhodný stav opět posunul do sedla domácí, kteří zatlačili Břeclav do jejího obranného pásma, a to vše korunovali třetí brankou.

Bobři odstřelovali bránu ze všech pozic a hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Zmatků v obraně pak využil Martiník, který trefil růžek břeclavské branky. Chvátal v dalších momentech držel naděje Lvů alespoň na bod, jelikož vychytal nájezdy Bacula i Bokroše. Nakonec přece jen inkasoval, když po velké šanci Bobrů vznikl závar v břeclavském brankovišti, kde se nejlépe zorientoval Martin Varga a zvýšil na rozdíl dvou branek.

Třetí část začali hosté v oslabení. Zanedlouho se však síly na ledě srovnaly. Začalo přituhovat a k vidění byly i tvrdší zákroky. Teprve druhou přesilovku v zápase dokázali Lvi ve 45. minutě proměnit v kontaktní gól. Nahození Kuriála tečoval před Krumpochem Matouš a dal Lvům šanci na srovnání. Zbývajících patnáct minut však Břeclav branku nevstřelila, především kvůli třem vyloučením. Bek Škápik navíc inkasoval trest do konce utkání. Hostům poté nepomohla ani závěrečná power play, kdy hráli v šesti proti čtyřem. Naopak Bobři trefili v 58. minutě tyčku. Domácí tak ubránili výhru 4:3 a Břeclav odjela domů s prázdnou.

Hodnocení trenérů:

Roman Sedlák (HC Valašské Meziříčí) pro www.hcvm.cz: „Nový rok začal dobře, zvítězili jsme v Hodoníně na nájezdy, a i teď jsme vyhráli. Možná jsem nyní kritický, bohužel i přes to, to není ono. Ale jsme rádi za tři body, trošku nás srazilo to, že jsme měli dva samostatné úniky a nedali jsme góly, a pak to dovedeme do takhle nervózního závěru, kdy začneme faulovat zbytečně a je z toho víceméně taková holomajzna. Ovšem odbojovali jsme to, nedostali jsme už gól. I když to bylo upracované vítězství, tak je velice cenné, neboť jsme stále ve hře! Ty důležitější zápasy ještě teprve přijdou, ale důležité je, abychom zejména doma neztráceli body, což se nám teď povedlo. Takže určitě za bojovnost a za to, že jsme ubránili tu poslední třetinu, může být spokojenost.“

Michal Konečný (HC Břeclav):
„Odehráli jsme docela slušný zápas. Mladí kluci se předvedli dost dobře, ale utekla nám druhá třetina. V té třetí jsme byli snad i lepší, v přesilovce jsme snížili na 3:4, ale trošku štěstíčka nám k tomu vyrovnání chybělo. Nepomohla nám ani power play, kdy jsme hráli šest na čtyři a tlačili jsme, ale sudí nás pro údajné postavení útočníka v brankovišti vykázal ven a připravil nás o finální tlak. Rozpadl se nám během utkán druhý útok, když si Klimovič zlomil nůž brusle, ale naštěstí jsme měli o jednoho útočníka navíc, takže jsme to v pohodě dohráli. Škápik byl vyloučený poté, co se na něj nepískl faul. On něco řekl sudímu, který jej hned vyhodil.“

Valašské Meziříčí – Břeclav 4:3
Třetiny: 1:1, 3:1, 0:1.
Branky (nahrávky): 15. D. Varga (Vašut, L. Bacul), 27. Balga (Bokroš, Winchester), 32. Martiník (Balga, Bokroš), 39. Mar. Varga (Matuštík) – 16. Klimovič (Vozdecký), 21. Kuriál (Chomič, Klimovič), 45. Matouš (Kuriál).
Vyloučení: 5:6, navíc L. Bacul (VM) OT 10 minut, Škápik (BV) OT 10 minut (2×) = trest do konce zápasu. Využití: 1:1.
Rozhodčí: Škrobák – Štěpán, Adámek.

Valašské Meziříčí:
Krumpoch – Blažek, Bokroš, Musil, Martiník, L. Bacul, Varga Miroslav, Palik, Růčka, Tatarčík, Varga Martin, Varga David, Dvořák, Vašut, Winchester, Matuštík, R. Bacul, Balga

Břeclav:
Chvátal – Dora, Rajnoha, Vozdecký, Škápik, Nedvěd, Svoboda, Hrůza, Sedláček ©, Chomič, Kuriál, Klimovič, Konečný, Fiedler, Matouš, Bartoš, Zháňal