Takový výprask čekal málokdo. Břeclavané nasázali Žďáru nad Sázavou fantastických sedm branek, přičemž se hattrickem blýskl Vladimír Veselský. O svém vítězství rozhodli domácí ve druhé dvacetiminutovce, v níž vstřelili během čtyř minut tři góly a další dva přidali v rozmezí minuty v samém závěru.
V duelu týmů ze spodních příček tabulky byl k vidění rychlý hokej, v němž ve valné většině zápasu to byli právě domácí, kdo udávali tempo.

Výjimkou bylo prvních pět minut úvodní části, kdy se Lvi osvobozovali ze svého obranného pásma jen za cenu zakázaných uvolnění. I když byli hosté u puku, Chvátal příliš práce neměl.

První šanci si Lvi vytvořili až v 6. minutě, kdy po nahození novice Macháčka vznikl před Vajnerem menší závar. Poté se začala do tempa dostávat i Břeclav, hosty přehrávala a dokázala to potvrdit i gólově. Kotouč se za záda žďárského gólmana dostal po ose Pazdera, Balát, Čikl.

Na druhé straně kontroval z protiútoku Plachý, ale to bylo ze strany hostujícího celku vše.
Následoval koncert neproměněných šancí z břeclavských hokejek. Ať už to bylo přečíslení Veselského s Balátem, nenápadná střela Baráka či gólovka Kárného, jemuž puk doslova na stříbrném podnose naservíroval Prachař.
Břeclavští pálili z každé pozice a stav 1:0 po první dvacetiminutovce byl pro hosty milosrdný.

Drtivou ofenzivu předvedli i ve druhé třetině. Ačkoliv znovu začali lépe hosté, po úvodní pětiminutovce byl na ledě opět jen jeden tým.
Ve 27. minutě nechali hosté příliš prostoru Prachařovi a ten jim dal jasně najevo, že se to nevyplácí – Břeclavané vedli již 2:0. A to nebyl konec ani zdaleka.

V čase 28:03 se zase individuálně prosadil Jakub Barák. Zatímco se Žďár nestačil vzpamatovat ani ze druhé branky, vezl se jim další gól – na konci kombinace byl Veselský.
Třetinu jako z exhibice uzavřely další dvě branky, které navíc dělilo jen 38 vteřin. Nejdřív červené světlo rozsvítil Karný, zanedlouho na to po druhé v zápase Veselský.

"Nečekal jsem, že to dneska bude tak snadné. Začali jsme opatrně, nikdo nechtěl udělat na začátku chybu. V té druhé třetině nám to tam začalo padat a ve třetí třetině už jsme kluky uklidňovali, aby se snažili hrát na jistotu,“ radoval se asistent trenéra HC Břeclav Bohumil Prachař.

Do poslední třetiny vystřídali hosté brankáře, mezi tyče se postavil Sláma, který už však tolik práce neměl.
Domácí polevili v tempu a dali tak příležitost i Chvátalovi, aby ukázal něco málo ze svých kvalit.
Při vyloučení Macháčka ve 42. minutě zneškodnil střelu Vránka, poté si poradil i s příležitostí Součka.

Při vyloučení hostujícího hráče završil v čase 51:53 svůj hattrick Vladimír Veselský a nad tribunou symbolicky prolétlo několik kšiltovek. Domácí zápas už jen kontrolovali a díky vysokému vítězství 7:0 si připsali důležité body.

Ohlasy trenérů:

Bohumil Prachař (asistent trenéra HC Břecla): „Nečekal jsem, že to dneska bude tak snadné, přestože soupeře znám a vím, jaké hraje přesilovky atd. Dneska jsme začali opatrně, nikdo nechtěl udělat na začátku chybu. V té druhé třetině nám to tam začalo padat a ve třetí třetině už jsme kluky uklidňovali, aby se snažili hrát na jistotu, Jarda Chvátal tak vychytal nulu.“

Jaroslav Benák (trenér SKLH Žďár nad Sázavou): „Začali jsme lépe, v první třetině jsme měli více ze hry, byli jsme lepší, ale gólově jsme se neprosadili. Po druhém nebo třetím gólu se naše hra úplně rozpadla. Bylo to kompaktní, všech šest hráčů na ledě hrálo hrozně. Soupeř nás při hře jeden na jednoho přehrávali. Nevím, čím to je, poslední tři zápasy venku hrajeme špatně, musíme s tím něco udělat.“

HC Břeclav – SKLH Žďár nad Sázavou 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Čikl (Balát, Pazdera), 27. Prachař (Konta), 29. Barák (Pazdera, Čikl), 30. Veselský (Čikl, Balát), 40. Karný (Prachař, Konta), 40. Veselský (Novák J., Laga), 52. Veselský (Kurial, Balát)
Vyloučení: 4:6 Využití: 2:0
Poměr střel: 51:20