Břeclavští hokejisté se dostali do vedení v závěru úvodní dvacetiminutovky a příznivý vývoj už nepustili. Před polovinou zápasu vedli dokonce o tři branky. To jim paradoxně uškodilo. „Začali jsme bláznit, dělat věci, které bychom jinak nedělali. To se týká i faulů. Pak jsme se zbytečně báli o výsledek," káral svůj tým Haman.

Lvi se sice neposunuli z devátého místa tabulky, aspoň si ale vylepšili skóre. Poprvé v sezoně vstřelili víc než čtyři branky. „Ale nechtěli jsme čtyři dostat. Mohlo to v klidu skončit 6:2, hru jsme měli pod kontrolou," podotkl břeclavský asistent kouče.

Zatímco Kopřivnice natáhla svou neúspěšnou sérii bez výhry už na osmý zápas, Břeclav dala zapomenout na debakl ve Frýdku-Místku. A zítra se znovu poměří se seveřany. V domácím prostředí hostí Nový Jičín. „Přijede kvalitnější soupeř, který u nás bude favorit a bude muset vyhrát. My ho můžeme překvapit," vzkázala zítřejšímu protivníkovi pětačtyřicetiletá hokejová legenda z břeclavské lavičky.

Nový Jičín bude napravovat středeční těsnou porážku 3:4 od Vsetína a také domácí prohru od Břeclavi ze druhého kola letošního ročníku. Tehdy se Lvi radovali po výhře 4:3 v prodloužení. Severomoravané ale poté sbírali body pilněji, na šestém místě tabulky jich mají o čtyři víc než Břeclav.

břeclav 6 kopřivnice 4

Třetiny: 2:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 16. P.Zítka, 18. Zháňal (Dittrich, Tobola), 28. Vachutka (Svoboda, Červenka), 35. Červenka (Vachutka), 42. Tobola (Zháňal, Vaculín), 45. Vachutka (Dittrich) – 28. Kofroň, 30. Tomášek, 50. Kofroň (Suchý, Čintala), 58. Suchý (Stránský, Kofroň)