Loňská sezona nakonec skončila relativně dobře na to, jak se ze začátku vyvíjela. Letos už hledí fanoušci zase o kousek výše, cílem je play– off, ale cesta to nebude lehká.

Papírově slabší soupeři ze skupiny odpadli, a tak Břeclav čeká minimálně 44 těžkých zápasů. Ten první sehrají už tuto sobotu proti Novému Jičínu. Příprava se letos Novému Jičínu moc nepovedla.

Zvítězil jen dvakrát, jedno vítězství si připsal s nováčkem z Frýdku-Místku. Hokejisté Nového Jičína zaznamenali v létě několik odchodů klíčových hráčů za lepšími podmínkami a tým prošel celkově generační výměnou.

Ekonomická krize se nevyhnula ani tomuto severomoravskému klubu, který byl nucen zrušit juniorskou kategorii, a modro-bílí tak začínají ligu s čerstvě doplněným a výrazně omlazeným kádrem.

V brance nahradil novojičínskou stálici Urbánka dvacetiletý olomoucký brankář Jiří Slovák, záda mu bude krýt teprve devatenáctiletý Kozák. V obraně přišel Nový Jičín o výrazné osobnosti, jmenovitě o Slabého, Hübla, Vašuta a Hruškovského.

Tuto čtveřici by měla nahradit bratrská dvojice Hrušků ze Šternberka a Lotyš Andis Cirulis. V útoku je asi největší ztrátou odchod Glabazni do Opavy.

Toho by měl nahradit Michal Šimo ze Šternberka a v případě, že budou Porubě odblokovány přestupy, měl by v dresu Nového Jičína nastoupit i Marek Pavlačka.

I Břeclav nastupuje do nového ročníku s minimálně devíti novými tvářemi. Z Techniky přišli Sedláček, Mráz, Habrovec a Jiří Zapletal, ze Šternberka přibyli Jan Zapletal a Jakub Klimovič.

Po roce se k hokeji vrací urostlý obránce Martin Světlík, který už v Břeclavi dříve hrával, a Hodonín vyměnil za Břeclav i útočník Oldřich Matušek. V přípravě se dobře jevil i teprve sedmnáctiletý obránce Ondřej Nedvěd, vloni kapitán dorostu Komety.