Ve středu večer podala Břeclav jeden z nejhorších výkonů před zraky svých příznivců, od 4. minuty sice vedla, pak už se ovšem trefovali jen hosté. Šternberk si tak připsal zaslouženě tři body, Břeclav byla ve všech herních činnostech horší a nedokázala využít ani četných přesilovek.

První pětiminutovka patřila břeclavským hráčům, obraně Šternberka zamotala hlavu hlavně pětka kolem Čikla, která se postarala i o úvodní gól už ve 4. minutě, kdy po kombinaci před brankou zakončoval Barák.

V následné přesilovce si však už žádnou větší šanci nevytvořili a po ní začali vystrkovat růžky i hosté. Štěstí stálo při Chvátalovi na začátku 9. minuty, když puk poskakující po čáře uklidil do bezpečí až jeden z břeclavských obránců.

V čase 8:56 se už ale červené světlo za brankou rozsvítilo a bylo vyrovnáno. Za záda domácího brankáře propadla střela Zimy. Necelé dvě minuty stačily hostům na to, aby se dostali do vedení - v 11. minutě vyšachovali Šternberští břeclavskou obranu a kotouč dostali až za Chvátala díky Fialovi.

Aby toho na rozhozené Břeclaváky nebylo málo, ve 14. minutě odskočili hosté v přesilovce na dvoubrankový rozdíl, autorem branky byl tentokrát Tomášek, který ujel po levé straně a vymetl růžek Chvátalovy klece. Zbytek třetiny více branek už nepřinesl a stav 1:3 nevěštil nic dobrého.

Druhou dvacetiminutovku začali hosté v dlouhém oslabení, nejdříve byl vyloučen Kohút, po jeho návratu na led Martinka, ale ani s touto přesilovkou Břeclavští nenaložili dobře. Jednu z mála šancí na straně domácích si připsal Čikl, Pekaře ale z bezprostřední blízkosti nepropálil. Ve 32. minutě to byl naopak Šternberk, kdo se mohl radovat z gólu. Při signalizovaném vyloučení si s Chvátalem poradil Tomášek. Naopak vyzdvihnout domácí gólmana se zaslouží za zákrok v minutě devatenácté, kdy v závaru před brankou stihl v čas betonem vykopnout velkou šanci Klimoviče.

Poslední třetina se nesla ve znamení úporné snahy břeclavských dostat se alespoň před Pekařovu branku. Akce ale povětšinou končily už ve středním pásmu, výjimkou byl pokus Čikla ze 6. minuty, který však Pekař spolehlivě kryl.

Otevřené obrany Břeclavi pak 3 minuty před koncem využil Dobrý a dal finální podobu výsledku, který pro břeclavský tým znamená pád na poslední místo tabulky.

Jeden z favoritů celé soutěže, břeclavskému klubu spřátelený Hodonín, totiž překvapivě vyhořel na ledě do té doby tabulky uzavírajícího Prostějova. Ten se ziskem deseti bodů nyní přenechal poslední příčku právě Břeclavi.

HC Břeclav - HC TJ Šternberk 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Barák (Čikl, Laga) - 9. Zima (Stříteský), 11. Fiala, 14. Tomášek (Zima), 32. Tomášek (Musil), 57. Dobrý
Vyloučení: 4:9 Využítí: 0:1
Diváci: 300

HC Břeclav: Chvátal (Žurek) - Strýček, Laga, Konta, Šimeček, Koš, Sladký, Novák, Popela - Barák, Hrůza, Čikl - Karný, Balát, Kundela - Kuřítko J., Kuřítko M., Burián