Hodonín naplno ukázal svou sílu pouze v prostřední části. To třemi góly v jedenácti minutách dokonale otočit vývoj zápasu. Ale Lvi se vrátili zprátky do hry. „Kluci předvedli heroický výkon, protože prohrávat s Hodonínem 1:3 a ještě se zvednout, za to jim patří uznání. Důležité bylo, že jsme se ještě ve druhé části dostali na dostřel," oddechl si břeclavský kouč Michal Konečný.

Jeho mužstvo si dovolilo jediný výpadek. Toho Hodonín využil dokonale. Nakonec však zůstal už druhý zápas bez výhry. „V zápase jsme kromě desetiminutovky na začátku druhé třetiny nehráli vůbec špatně. Zase se ukázalo, že je to v hlavě kluků, že hrát umí," pochvaloval si Konečný, který musel po několika slabších výkonech své svěřence znovu nakopnout k vyšším obrátkám.

Trenérský tandem Konečný-Haman proti Hodonínu navíc zkoncentroval síly. „Opět nám prospělo, že jsme hráli na tři lajny, i když v závěru už nám docházely síly. Kluky jsem ale vyzýval, že v prodloužení nějaký ten brejk přijde, že musíme být trpěliví. Hrozně moc nám pomohli mladí kluci, kteří přišli z Přerova. Jsou cítit," pochvaloval si Konečný prvoligové posily.

Zatímco výkon Lvů bylo příjemné překvapení, zklamala návštěva. Navzdory označení „rizikové utkání" se nekonal tradiční nájezd hostujících fandů. Pokladny tak hlásily pouze šest stovek platících diváků. „Jsem hlavně rád, že jsme udělali po dlouhé době radost zase fanouškům, i když si myslím, že derby by slušela ještě lepší divácká kulisa," zamračil se Konečný, jehož mančaft ve středu čeká cesta na vsetínský Lapač a souboj s druhým celkem tabulky.

HC LVI Břeclav – SHK Hodonín 4:3 pr. (1:0, 1:3, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Uhlík (Směřička), 36. Vachutka (Smetana, Školoud), 46. Tobola (Nováček), 65. Uhlík – 22. Špok (Jurásek), 27. Peš (Nedvěd, Špok), 33. Kuba (Matula, Kolář). Rozhodčí: Held – Kříž, Čuňočka.