"Ztracený bod mě samozřejmě mrzí. Spokojený můžu být s tím, že jsme doma opět neprohráli," poznamenal k derby domácí trenér Svatopluk Číhal. Jeho svěřenci vstoupili do zápasu dobře. Hlavně trojice Peš-Zábranský-Kýhos své protihráče dostávala pod tlak. Do vedení poslal Hodonín Hrtůs, který dokonale zužitkoval přihrávku Pokorného. Právě nejzkušenější obránce patřil mezi nejlepší domácí hráče. V zápase si připsal tři asistence. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Michal Rapant, který tečoval střelu Hučka od modré.

Zatímco v první třetině se hrál dobrý hokej se šancemi na obou stranách, ve druhé dvacetiminutovky tempo výrazně opadlo. Hosté snížili ve 24. minutě. Přesilovou hru využil Barák, který usměrnil za záda bezmocného Holeše střelu Čikla. "Určitě jsem spokojený. Mužstvo po taktické stránce, hokejovém umu a nakonec i bojovností bylo Hodonínu rovnocenným soupeřem," řekl trenér Břeclavi Pavel Stloukal. V dalším průběhu prostřední části se toho na ledě mnoho neudálo. Až na konci druhého dějství prostřelil hostujícího brankáře Chvátala Zábranský.

Do třetí třetiny už nenastoupil mladíček Kýhos, kterého nahradil Matůšek. "Včera odehrál zápas za Kometu, v pondělí za ni hraje opět. Ve středu tady Kýhos nebude. Je to mladý kluk a nechceme ho zatavit. Tak se to řešilo tímto způsobem," vysvětlil rozhodnutí Číhal.

Změna domácímu celku příliš nepomohla. Břeclavští Lvi vstoupili do třetí třetiny jako uragán a dvěma rychlými góly dokázali s favoritem srovnat krok. Brankáře Holeše překonali Pazdera a Strýček. Do konce normální hrací doby se toho již mnoho neudálo. Někteří fanoušci museli být ze hry svých miláčků značně rozladěni. "Musíme si přiznat, že jsme teď trošičku v útlumu. Rozdělení bodů je spravedlivé. V sezoně jsou ale takové zápasy. Musíme dát hlavy nahoru," konstatoval Číhal.

Jeho protějšek byl po utkání spokojený. "Neměli jsme důvod to vzdát, protože pořád to bylo vyrovnané. Na poslední třetinu jsme změnili taktiku. Začali jsme agresivně napadat a nakonec se to vyplatilo," liboval si Stloukal.

Definitivní rozuzlení přineslo až prodloužení. Při hře tři na tři překonal dobře chytajícího Chvátala přesnou trefou nad levé rameno obránce Protivný.

SHK Hodonín – Břeclav 4:3 po prodloužení (2:0,1:1,0:2-1:0)
Branky: 10. Hrtůs (Pokorný), 16. M. Rapant (Hučko), 39. Zábranský (Pokorný), 63. Protivný (Pokorný) - 24. Barák (Čikl, Pazdera), 42. Pazdera (Balát), 43. Strýček (Barák)
Rozhodčí:Šiška, Goňa - Obadal
Diváci: 2533

Hodonín: Holeš - Pokorný, Podešva, Vejvar, Protivný, Hučko, J. Rapant - Čárský, Jurásek, Hrtús - Peš, Zábranský, Kýhos - Hoza, M. Rapant, Barták - Matůšek
Břeclav:Chvátal - Strýček, Laga, Konta, Šimeček, Koš, Novák, Popela - Pazdera, Hrůza, Čikl - Karný, Balát, Barák - Burian, Kroupa, Veselský