K prvnímu tréninku na bruslích se trenérům Číhalovi se Stloukalem hlásilo dvaadvacet hráčů, od dalších třech obdrželi omluvenky kvůli zdravotnímu stavu nebo pracovním povinnostem.

Kdo čekal úvodní seznamovací trénink, ten se zmýlil.

Trenéři naordinovali svým svěřencům lehké rozcvičení, a poté už pilovali herní situace.

Na ledě se objevila prakticky stejná sestava, která končila suchou letní přípravu na konci června. Brankářská dvojice zůstává nezměněna, duo Chvátal-Žurek se osvědčilo loni a zůstává v Břeclavi i nadále.

Třetím brankařem v záloze bude některý z gólmanů juniorky.

V obraně se oproti suché přípravě také téměř nic nezměnilo, břeclavské fanoušky ale jistě potěší návrat rázného slovenského beka Luboše Strapka, který se v létě připravoval na Slovensku individuálně, a nyní léčí zranění, ale do dvou týdnů by měl být fit.

V útoku se i při absenci Veselského k prvnímu lehkému tréninku na ledě Alcaplast arény postavily kompletní čtyři útoky.

Novou tváří mezi břeclavskými lvy je již dříve v kuloárech zmiňované jméno exhodonínského střelce Oldřicha Matuška a návrat hlásí i mladý rychlík Jakub Barák, který absolvoval letní přípravu ve Znojmě, ale ve velké konkurenci se neprosadil do kádru prvoligových Orlů.

Hokejisté ode dneška budou trénovat dva až pětkrát týdně, v srpnu totiž jejich program naruší, kromě desítky přátelských utkání, především Memoriál Ivana Hlinky.

Brankáři: Chvátal, Žurek
Obránci: J. Zapletal, Martin Světlík, Pavel Strýček, Jiří Novák, Adam Koš, Jan Habrovec, Martin Maťašovský
Útočníci: Tomáš Prachař, Pavel Nohel, Tomáš Karný, Oldřich Matušek, Jiří Sedláček, Zdeněk Mráz, Igor Čikl, Jakub Barák, Jakub Klimovič, Jan Kuriál, Michal Gabriška, Peter Penák
Nepřítomni: Strapko, J. Zapletal, Veselský