„Podařilo se nám porazit lídra soutěže s tím, že moc nechybělo, abychom měli plný bodový zisk. Takže utkání hodnotím pozitivně. Jde vidět, že kluci se v posledních zápasech uklidnili, možná pomohlo, že jsem oblékl výstroj. Celkový projev mužstva je na slušné úrovni,“ komentoval spokojený hrající trenér Břeclavi Jakub Klimovič.

Byl to právě Klimovič, kdo ve druhé minutě otevřel skóre duelu. Za hosty sice v deváté minutě srovnal Bula, ale zbytek první třetiny patřil rozjetým Lvům. V úvodních dvaceti minutách dostali Břeclav do dvoubrankového náskoku Jajcay a Klimovič druhou trefou. Již na 4:1 z pohledu domácích zvyšoval ve 25. minutě Zháňal. Hosté sice snížili gólem Střechy, znovu na rozdíl třech branek ale navyšoval Klauda. I když Matov korigoval na rozdíl dvou tref, opět do trháku dostal Břeclav Průdek. Ve 39. minutě vstřelil branku na 4:6 z pohledu hostí Střecha.


STOPROCENTNÍ NÁJEZDY

Ve třetí třetině se prosazovali jen hokejisté Velkého Meziříčí. Kontaktní branku vsítil v 54. minutě Bula a o dvě minuty později zařídil srovnání Matov. „Postupně jsme ztratili třígólové vedení. Myslím, že potřebujeme trochu hokejově vyzrát. Máme poměrně mladý kádr a v každém utkání se najdou momenty, kdy polevíme v nastoleném tempu a necháme soupeře nadechnout,“ zmínil Klimovič.

Hosté mohli otočit ještě v normální hrací době, přesilovka na konci normální hrací doby ale nevyužili a duel dospěl do prodloužení. Za Lvy se prosadili všichni čtyři hráči, kteří se rozjeli k samostatným nájezdům, za hosty skóroval jediný střelec a druhý bod si v utkání připsali hokejisté Břeclavi.

V tabulce krajské ligy jim aktuálně patří devátá pozice se stejným bodovým ziskem jako má osmé Uherské Hradiště. Na sedmý Uherský Brod již dvojice pronásledovatelů ztrácí pouze dva body. Uherský Brod má ale dva zápasy k dobru. V sobotu si Lvi poprvé v novém roce zahrají utkání na ledě soupeře. Od osmnácti hodin se představí v Blansku, jemuž patří předposlední pozice tabulky.