Hosté z Uherského Ostrohu si v Břeclavi rozhodující náskok vytvořili v první části, kterou ovládli v poměru 3:1. Rozhodčí v utkání rozdal celkem 24 trestů. „Bylo vidět, že zápas je značně nervózní. S Uherským Ostrohem je to vždy speciální zápas, protože se potkávají hráči, kteří spolu hrávali. Utkání má větší náboj. Z naší strany bylo nervóznější než ze strany soupeře,“ přiznal trenér Lvů Jakub Klimovič.

Od úvodních minut zápasu bylo evidentní, že se ponese ve vyhroceném duchu. Oba celky si zahrály početní převahy, které ale zůstaly nevyužity. V desáté minutě otevřel skóre zápasu hostující Stránský. Domácí poté dostali možnost další přesilovky a tentokrát se dokázali prosadit.

Brankáře hostí Valůcha překonal ofenzivní tahoun Břeclavi Hrbatý. Hosté si ale ztracené vedení vzali zpět o minutu později, kdy pohlednou kombinaci zakončoval kapitán Vilém Galuška. O další minutu později zvýšil na 3:1 pro Uherský Ostroh Mika.

Kelemen na Světovém poháru v Chile získal bronz v keirinu.
Kelemen získal na Světovém poháru v Chile bronz v keirinu

Na začátku druhé části se Břeclav dostala znovu na dostřel. Gabriška byl při samostatném úniku faulován, za což rozhodčí nařídil trestné střílení. Sedmadvacetiletý forvard jej proměnil a snížil na 2:3. Domácí poté měli k dispozici tři přesilové hry, žádnou z nich i díky výbornému Valůchovi v bráně Ostrohu neproměnili.

PODRÁŽDĚNÍ DOMÁCÍ

Na úvod třetí třetiny si vykoledoval trestné střílení břeclavský Papp. Brankář Valůch si tentokrát celou situaci pohlídal a nedopustil ztrátu vedení svého týmu. Hosté si chvíli na to zahráli přesilovou hru, kterou proměnil svým druhým gólem v zápase Mika.

Lvi se znovu mohli dostat na kontakt při následných přesilovkách čtyři na tři i pět na čtyři, ale v dobrých příležitostech jim chyběl větší klid v zakončení. Definitivní rozhodnutí zápasu ve prospěch Uherského Ostrohu měl na hokejce Mika, který ale při rychlém brejku napálil břevno, a hattrick tak nezkompletoval.

To jej však příliš mrzet nemuselo. Domácí závěr zápasu dohrávali v oslabení, a žádný tlak si nevytvořili. „Hráči se bohužel zaměřili na to, jak píská rozhodčí. Snažili jsme se na to hráče upozornit, ale stejně byli kluci podráždění,“ uzavřel Klimovič.

Poslední zápas v tomto kalendářním roce sehrají Lvi příští sobotu od 17 hodin na ledě druhého týmu tabulky Boskovic.

VÁCLAV PETRŮ

Stolní tenistky MSK Břeclav.
Stolní tenistky MSK smetly Nusle a popáté vyhrály bez ztráty bodu