Břeclavští Lvi dokázali potvrdit vzrůstající formu i v zápase proti desátému celku tabulky, Šternberku. Domácí nasázeli hostům v první třetině tři branky a v ofenzivním koncertu pokračovali i po zbytek utkání. Druhé dějství přineslo další čtyři přesné zásahy do soupeřovy sítě a o osudu duelu bylo rozhodnuto.
Jakoby se stávalo tradicí, že v úvodu zápasu přenechává Břeclav iniciativu soupeři. Bylo tomu tak i tentokrát, ale hosté ze své optické převahy pořádnou příležitost nedokázali vytěžit. A tak uhodilo na straně druhé – gólový účet zápasu otevřel Vladimír Veselský, kterému od modré asistoval Novák.

Vzápětí uháněl sám na soupeřova gólmana Vaněček, který byl zastaven až nedovoleným způsobem a ruce rozhodčího daly nekompromisní signál k trestnému střílení. Nájezdu se chopil Prachař, ale s blafákem proti Binarovi neuspěl.

Na druhé straně Chvátala prověřil Aleš Zima, s jehož střelou domácí gólman neměl problémy. Ve 12. minutě se už ale znovu radovali Lvi, když početní výhodu využil Václav Balát a vstřelil tak stý gól Břeclavi v této sezóně.

Ačkoliv se hra začala kouskovat, Břeclavské to z tempa nevyvedlo a v 16. minutě přidal Vaněček další přesnou trefu. Následkem toho došlo v brance hostů k rošádě a Binara vystřídal Tomášek.

V závěru třetiny na sebe několikrát upozornili i hostující útočníci, stav však zůstal na číslech 3:0.
„Vůbec jsem nečekal, že utkání bude tak jednoznačné, dobře jsme se na ně připravili, oni nás minule rozebrali, tak jsme zvolili jinou taktiku a ta se nakonec ukázala jako správná. V první třetině jsme si vytvořili náskok a zpevnili jsme střední pásmo, ve kterém Šternberk operuje,“ radoval se domácí kouč Pavel Stloukal.

Ve druhé části hry měl Šternberk hned v prvních minutách dvakrát po sobě výhodu pěti proti čtyřem, ani jednu příležitost hosté nevyužili.
To Břeclav při proměňování šancí nezahálela a ve 28. minutě přesně zakončil Tomáš Prachař. O tři minuty později to byl právě on, kdo nabil ve vlastním oslabení Popelovi do gólové pozice – 5:0.

Čas 31:47, Břeclav stále v oslabení a na šestibrankový rozdíl zvyšuje Hrůza, kterého ideálně našel Vaněček.
V čase 33:14 se ke slovu dostali Šternberští, když se od kapitána Milana Juráka odrazil puk se štěstím za Chvátalova záda.
Přestřelka pokračovala i nadále, za další dvě minuty lovil puk z branky opět Chvátal, kterého překonal Šťastný. Odpověď ze strany domácích pak přišla až v samém závěru třetiny z hokejky Prachaře.

V posledním dějství byla k vidění především přehlídka nedovolených zákroků, což hned ve 44. minutě odstartoval domácí Jiří Novák, který si za katrem poseděl 4 minuty.

Toho následoval Spurný a při srovnaném počtu se prosadili hosté – 46. minuta a Chvátala překonává Hruška.
Další přesilovku pak v čase 47:28 zužitkoval druhou brankou Popela. Gólovou tečku za přestřelkou napsal pak v čase 56:27 hostující Hruška.

HC Břeclav – HC TJ Šternberk 8:4 (3:0, 4:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 9. Veselský (Novák, Balát), 12. Balát (Laga, Veselský), 16. Vaněček (Novák), 28. Prachař (Karný, Strapko), 31. Popela (Prachař), 32. Hrůza (Pazdera, Balát), 40. Prachař (Karný), 48. Poepla (Nohel, Prachař) - 34. Jurák (Zima), 36. Šťastný (Trunda, Jurák), 46. Hruška (Meidl), 57. Hruška
Vyloučení: 4:8, navíc Prachař (BV) 10 OT, Šimo do konce, Spurný (oba ŠTB) 5 + do konce Využití: 2:1 V oslabení: 2:0
Poměr střel: 35:33
HC Břeclav: Chvátal - Pazdera, Strýček, Strapko, Macháček, Laga, Novák - Čikl, Hrůza, Barák - Nohel, Karný, Prachař - Balát, Veselský, Vaněček – Kroupa, Mífek

HC TJ Šternberk: Binar (10. a od 16.Tomášek M.) - Hruška, Jurák, Trunda, Musil, Klimovič, Šimo, Zima, Tomášek D., Fekiač, Meidl, Volčko, Spurný,

Šárka Libenská