Břeclav do utkání vstoupila bez znojemských posil a nezačala vůbec dobře. Už po 77 vteřinách putoval na trestnou lavici břeclavský Habrovec, oslabení však Lvi sehráli velmi dobře a chvíli po jeho skončení sami udeřili. Nejlepší střelec Břeclavi Prachař se proměnil v 6. minutě v nahrávače a Habrovec nekompromisně prostřelil Krumpocha v brance Bobrů. – 0:1.

Druhou přesilovku si Valaši zahráli v osmé minutě a opět u toho byl Habrovec, který za vyhození puku mimo hřiště odpykával dvouminutový trest za zdržování. Ani tuto výhodu ale domácí v branku nepřetavili. V 10. minutě si první přesilovku zahrála Břeclav a rychle ji využila. Úspěšným střelcem se stal po přihrávce Baráka Tomáš Karný, který tak navýšil počet svých letošních tref na sedm. Hokej s minimem šancí poté přetrhla až další přesilovka Bobrů, kterou tentokrát sehráli dobře, ale Žurek všechny pokusy ve spolupráci s obranou zlikvidoval.

Břeclav už do konce první části domácí k ničemu nepustila a z minima šancí vydolovala maximu a pohlídala si dvoubrankový náskok.

Druhou třetinu navíc Břeclav začala minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovkou, v té ale trefila jen boční síť branky Valachů, kterou od 21. minuty hájil místo Krumpocha jeho náhradník Popovič. Klasickou výhodu jednoho muže v poli si poté vyzkoušeli i domácí a přestože se branky nedočkali, nakopla je početní výhoda a začali Břeclav přehrávat.

To ovšem trvalo jen do poloviny zápasu, kdy byl na 2+2 minuty vyloučen domácí Dvořák. Ten si ale ze svého prvního trestu odseděl jen minutu, protože v čase 29:56 propálil Popoviče Prachař – 0:3. Vzápětí střelec třetího gólu Břeclavi putoval na trestnou lavici a následoval jej další břeclavský hokejista za příliš mnoho hráčů na ledě.

A Valaši přesilovku 4:3 bez problémů využili, na 1:3 snižoval nejproduktivnější Bobr Šebesta. Jako noční můra pak byla pro Břeclav 34. minuta. V další domách přesilovce vstřelil kontaktní gól Dvořák a za 40 sekund bratr břeclavského Tomáše Bokroše, Lukáš, dokonce vyrovnal na 3:3. Černou prostřední část zakončil ve 38. minutě přesnou střelou od modré Růčka a Lvi museli být rádi, že už do konce druhé třetiny neinkasovali.

Přísný metr rozhodčího Mrkvy platil i nadále a doplácela na to obě mužstva stejně. Dlouho se nedařilo nikomu vstřelit branku v početní výhodě, až v 53. minutě propálil Žurka Blažek – 5:3.

Břeclav se psychicky položila a do konce inkasovala ještě dvakrát z hole tradičních střelců Bobrů Šebesty a Sochorka. Závěr zápasu okořenila hromadná bitka, jejíž aktéry rozhodčí poslal předčasně do sprch.

Třešničku na dortu se stala situace, kdy domácí fanoušci zaházeli ledovou plochu mrkví, na počest hlavního rozhodčího Mrkvy, který v utkání tresty rozhodně nešetřil a udělil celkem 134 trestných minut.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Břeclav 8:3 (0:2, 4:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 31. Šebesta (Matějný), 34. Dvořák (Lhotský, Matějný), 34. Bokroš (Sochorek), 38. Růčka (Dvořák), 53. Blažek (Dvořák, Růčka), 56. Šebesta (Sochorek, Vašut), 57. Sochorek (Matějný, Popovič), 60. Matějný (Vašut) - 6. Habrovec (Prachař, Pelán), 11. Karný (Barák), 30. Prachař (Karný, Procházka)
Vyloučení: 12:12, navíc Habrovec (BV) OT 10 minut, Kuriál a Strýček (oba BV) 5 + do konce utkání - Vnenk a Šebesta (oba VM) 5 + do konce utkání Využití: 4:2 V oslabení: 1:0
Sestavy:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch (od 20. Popovič) - Blažek, Bokroš, Brunec, Dvořák P., Dvořák O., Hruškovský, Matějný, Vnenk, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vanček, Varga D., Varga Mir., Lhotský, Vašut, Dědek,

HC Břeclav:
Žurek - Procházka, Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Strýček, Popela - Prachař, Karný, Pelán - Čikl, Barák, Klimovič - Kuriál, Skokan, Nekvasil