Břeclavští Lvi zabředávají zápas od zápasu do větší krize. Mladé hokejové mužstvo si v posledním předvánočním kole přivezlo z Valašska prohru 2:4. Přitom nástup do utkání měli Lvi ukázkový. Již po necelé minutě dostala Břeclav možnost přesilové hry, kterou využila. Po necelých dvou minutách projel v přesilovce středem pásma břeclavský útočník Kuriál a bekhendem se štěstím obhodil vsetínského Plška.


„Dostali jsme nešťastný první gól, kdy to břeclavský hráč z úhlu neskutečně trefil. Myslím, že se to na nás trochu podepsalo. Úvod zápasu nebyl tak dobrý, jak jsme si představovali. Byli jsme trochu zakřiknutí. Podle mě to byl takový scénář posledních zápasů. Něco se řeklo, ale mužstvo dostalo góly a šlo dolů. Naštěstí se nám podařilo Davidem Vítkem vyrovnat,“ narážel na první zádrhel v zápase a rychlou odpověď svého týmu trenér Valachů Luboš Jenáček.


Už v páté minutě totiž Vsetín přepnul na vyšší rychlostní stupeň a vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Vítek obkroužil branku a z otočky se trefil za záda Žurka. Nepříliš záživnou hru neoživily ani časté přesilovky domácího týmu. V další fázi hry hrála Břeclav třikrát v oslabení, ale velmi omlazené mužstvo Vsetína se nedokázalo prosadit. Lvi v brance s Žurkem nakonec v zápase ubránili všech deset svých oslabení, nakonec to ale nebylo nic platné.


Mohl za to především špatný nástup do druhého dějství. Už po 37 vteřinách ujeli dva vsetínští hráči a po Zavrtálkově přihrávce prostřelil Žurka podruhé Ševčík. Břeclav poté promrhala další přesilovku, při které vážněji Plška v brance Vsetína neohrozili. Další branka padla až při plném počtu hráčů na ledě a opět lovil puk z branky Žurek. Z mezikruží vypálil ve 26. minutě Spitzer a trefil přesně mezeru mezi Žurkovými betony. „Myslím, že od té doby jsme hráli lepší hokej a podařilo se nám dát pěkné góly. Nebylo to ale bez problémů, protože jsme vyrobili spoustu chyb,“ varoval Jenáček před předčasným uklidněním díky dvoubrankovému vedení.


Břeclav totiž nesložila zbraně a také udeřila z přečíslení. Ve 32. minutě ujel Hrůza s Dorou a prvně jmenovaný ostrostřelec vsítil kontaktní gól Lvů. Následně se hrálo nahoru dolů a branka visela ve vzduchu. První útok lvů zaměstnal Plška ve 38. minutě, ale ani Sedláček, ani Hrůza puk do branky nedostali. Z následného protiútoku pak domácí se štěstím procedili puk za Žurka a opět vedli o dvě branky. I přesto, že se Vsetínu nepodařilo v závěru třetí části skórovat, Břeclav se do závěrečného tlaku vůbec nedostala. Dvoubrankové vedení už proto Valaši udrželi až do závěrečné sirény a po sedmi zápasech bez výhry naplno bodovali. Břeclav naopak prodloužila sérii proher už na šest zápasů a vánoční svátky stráví na jedenácté pozici.


„V dnešním utkání jsme měli smůlu. Zranili se nám během zápasu obránci Vozdecký se Svobodou, Hrůza si během třetí třetiny zlomil nůž brusle. Dohrávali jsme prakticky na dva útoky. Zlomil nás rychlý gól na 2:1 po půlminutě hry ve druhé třetině a pak jsme dostali ještě třetí branku. A když už snížíme na 3:2, tak spálíme tutovku a z protiútoku dostaneme podle pravidla nedáš-dostaneš čtvrtý gól. Navíc jsme se ve třetí třetině ani nedostali do tlaku, každé dvě minuty nás rozhodčí posílal na trestnou,“ komentoval veskrze smolný zápas trenér Lvů Michal Konečný, kterému opět na střídačce chyběl potrestaný parťák Nohel.


Další utkání čeká Lvy až 5. ledna v Prostějově, ale přes Vánoce určitě vedení klubu nebude mít klid. „Musíme současný stav konzultovat s vedením, protože současný kádr není ve druhé lize konkurenceschopný. Někteří hráči na to nemají, což se dneska projevilo, protože Vsetín byl hratelný soupeř. Pochválil bych snad jen Honzu Kuriála. Každopádně budeme chtít přivést posily, samozřejmě v rámci možností klubu,“ dodal Konečný.

VHK Vsetín – HC Břeclav 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Vítek (Holík), 21. Ševčík (Zavrtálek, Spitzer), 26. Spitzer (Vaněk, Ševčík), 39. Tesařík (Slováček, Zavrtálek) – 2. Kuriál (Fiedler), 33. Hrůza (Dora)

Vyloučení: 5:10, navíc Škápik (BV) OT 10 minut Využití: 0:1

Rozhodčí: V.Šutara – M.Řezáč, M.Tuizal

Diváků: 675

VHK Vsetín: Plšek – Farda, Pelc, Zelenka, Kapr, Žabčík, Zavrtálek, Spitzer – Slováček, Vítek, Tesařík, Brynecký, Vaněk, Ševčík, Kajaba, Holík R., Plachtovič, Janeba, Sýs, Řezáč

HC Břeclav: Žurek – Dora, Rajnoha M., Vozdecký, Svoboda, Špaček, Škapík, Nedvěd – Sedláček ©, Hrůza, Matouš, Čikl, Grmela, Fiedler, Bolfík, Kuriál, Zháňal