Břeclavanům se podařilo vyrovnat až necelých devět vteřin před koncem, když ve vlastním oslabení odvolali brankáře a v mele před brankovištěm se prosadil obránce Nekoranec. Následné nájezdy rozhodly o vítězi a tentokrát se radovali Lvi. V příštím týdnu je čekají domácí souboje se Senicou (úterý) a Technikou Brno (čtvrtek).

Po oboustranně nevýrazném úvodu zápasu se před necelou stovkou diváků poprvé prosadili Břeclavané. V 15. minutě našel v přesilové hře Peter Beneš Lukáše Nováčka, který z první propálil vše před sebou. Dobrou šanci měl ještě Zháňal, ale zády k brankáři se mu nepodařilo potvrdit vedení Lvů.

Co se nezdařilo v úvodním dějství, zvláli Břeclavané hned zkraje toho prostředního. Brankově nejbohatší druhou dvacetiminutovku začali hosté nevyužitou přesilovkou, ale prakticky hned po jejím skonční objel branku Marek Papp a z velkého úhlu a za pomoci ramena brankáře Krejčíka dal Břeclavi dvoubrankové vedení. Poté však přišla desetiminutovka domácích, ve které dokázali otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Ve 28. minutě snižoval Říha na 2:1. Ve 35. minutě předvedly Plameny rychlý brejk a po Kotlíkově přihrávce prostřelil opět Říha přesouvajícího se brankáře Šurého – 2:2. Po další půlminutě si v dalším přečíslení tři na jednoho počínali skvěle Zídek a Plachý a bekhendem stečoval kotouč za Šurého záda Hron – 3:2.

V třetí třetině již branky nepřicházely, a když už se zdálo, že si žďárští hokejisté připíší třetí výhru ve třetím zápase, přišlo spravedlivé vyrovnání. Jeden a půl minuty před koncem si hosté vyžádali oddechový čas a jali se dobývat Krejčíkovu branku v šesti hráčích v poli. Půl minuty před závěrečnou sirénou navíc fauloval hostující Nováček, vhazovalo se před břeclavskou brankou a vypadalo to, že si domácí již nenechají výhru uniknout. Opak byl však pravdou. Domácí rychle ztratili pásmo a vlastním nedůrazem umožnili Jihomoravanům vyrovnání, které přišlo v čase 59:51 z hole obránce Kamila Nekorance.

V samostatných nájezdech nejprve neuspěl Miklík, následně Šurý chytil Plachého pokus. Peter Beneš vybral kličku na poslední možnou chvíli a Krejčíka překonal. A když břeclavský gólman vychytal Říhu a Průdkovi i extraligou ošlehanému Padělkovi sjel puk z hole, přibalili si vítězství na cestu Břeclavané.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Myslím, že jsme utkání zvládli lépe, než včera ve Vsetíně a remíza byla zasloužená. Žďár má už tři roky stejné mužstvo, plno zkušených hráčů. Líbil se mi přístup kluků, že bojovali až do posledních vteřin. A to přestože někteří odehráli tři utkání ve čtyřech dnech. A vyšlo to, i když tentokrát se štěstím. Přestože mi to kluci svými výkony vůbec neusnadnili, sáhl jsem k prvnímu zúžení kádru. Skončili u nás útočníci Radovan Holub a Tomáš Procházka. I tak mám k dalším zápasům k dispozici více než čtyři pětky, takže to stále nebude konečná."

SKLH Žďár nad Sázavou – HC LVI Břeclav 3:4sn (0:1, 3:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Říha (Hron, Plachý), 35. Říha (Kotlík, Vítek D.), 35. Hron (Plachý, Zídek) – 15. Nováček (Čapek, Beneš), 25. Papp (Zháňal), 60. Nekoranec (Průdek, Beneš), 65. rozh. nájezd Beneš. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváků: 100. Rozhodčí: Homola – Zídek, Klouda.

SKLH Žďár nad Sázavou: Krejčík – Staněk, Jícha, Pleva, Hron, Vítek M., Smejkal – Kunstmüller, Padělek, Dítě – Vítek D., Kotlík, Zídek – Říha, Plachý ©, Gregar – Hron, Fúzik, Peňáz.

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Dittrich, Beneš, Nekoranec, Novák – Buhaj, Tobola, Zháňal © – Blaha, Průdek, Procházka – Čápek, Nováček, Kacetl – Holub, Papp.