„Chceme se dostat do play-off a dopadnout lépe než loni," uvedl předsezónní cíle klubu trenér Alois Miklík. Hokejisté Břeclavi obsadili v minulé sezoně v krajské lize osmé místo v základní části, načež v play-off vypadli ve čtvrtfinále s Velkou Bíteší.

Při cestě za vytyčeným cílem ale břeclavské hokejisty nečeká nic jednoduchého. Krajská liga se v novém ročníku rozroste o tři týmy. Soutěž si nově zahraje bývalý druholigový klub z Uničova a nově vzniklé rezervy Hodonína a Vsetína. „Tento ročník bude mít lepší úroveň než ten minulý. V týmech navíc působí hokejisté, kteří prošli třeba mládežnickými kategoriemi brněnské Komety, soutěž určitě kvalitu má," upozornil vedoucí týmu břeclavských Lvů Ivo Gabriška.

Klub prošel několika změnami, přičemž mezi ty nejvýraznější patří příchod Romana Průdka a Dominika Směřičky, kteří v loňské sezoně působili v již zaniklém A týmu bojujícímu ve druhé lize, dalším je zařazení čtyř dorostenců do týmu. „Jen ať kluci hrají. Tento tým vznikl, aby spolu mohli hrát břeclavští odchovanci, tak je jen dobře, že se začleňují do týmu," uvedl Miklík.

Hráči se nescházeli k letní přípravě, v současnosti ale mužstvo trénuje třikrát týdně a již se také zúčastnilo přípravného turnaje v Uherském Ostrohu. Břeclavští hokejisté dokázali všechny tři soupeře, Rožnov pod Radhoštěm, Uherské Hradiště i domácí celek, porazit o gól a celý turnaj vyhrát.

PŘILÁKAJÍ DIVÁKY?

Trenér Miklík věří, že se v novém ročníku podaří přilákat na tribuny diváky, mezi nimi i ty, kteří byli zvyklí chodit na zápasy dnes již zaniklého druholigového celku.

„Myslím, že na nás bude chodit více lidí než v minulé sezoně. I proto, že za nás hrají břeclavští odchovanci. Pokud se nám bude dařit, věřím, že může chodit tak tři sta lidí," uvedl optimisticky lodivod břeclavského klubu.

Úvodní domácí duel sezony sehrají Lvi příští sobotu od sedmnácti hodin. Právě sobotní sedmnáctá hodina bude tradičním časem domácích zápasů Břeclavi. K atraktivnímu derby mezi Břeclaví a rezervou Hodonína dojde v Ice Bors Areně 1. října od 17 hodin. Základní část sezony skončí 23. února.

VÁCLAV PETRŮ