V 7. minutě zahrávala Břeclav svou první přesilovou hru, kterou ovšem nedokázala využít, naopak málem inkasovala ze samostatného úniku.

Osudných 75 vteřin

První branka, o kterou se postaral po přihrávce Hrůzy Veselý, padla v 11. minutě. Lvům se nepodařilo vyhodit puk z třetiny a Veselý zavěsil – 1:0. Za necelou minutu už to bylo 2:0, když se střelou nad Chvátalovu lapačku po opětovném nevyhození puku zapsal do statistik utkání blanenský kapitán Tesař. Dva inkasované góly ze čtyř střel vyhnaly Chvátala na střídačku, ale jeho náhradník Žurek se ani nestačil v brance rozhýbat a v čase 11:33 Technika využila přesilovou hru, šťastným střelcem byl Tobiáš.

Pro Břeclav už byla situace velmi kritická. V dalším průběhu první části se několik hráčů poroučelo na trestnou lavici, ale žádná z výhod nebyla využita. Břeclav se probudila až v čase 18:36 zásluhou Mráze, který tak snížil na 3:1. A za tohoto stavu se také odcházelo do kabin.

V úvodu druhé třetiny šel pykat Pelán za hákování, ale byli to právě břeclavští hráči, kteří se v oslabení radovali ze svého druhého gólu.

Prachař ujel ve dvojici s Karným proti jedinému obránci, prvně jmenovaný zvolil střelu a k radosti desítky fanoušků Břeclavi snížil na 3:2. Břeclav v této fázi hry soupeře přestřílela 22:4, vyrovnání se však nedočkal. V té chvíli totiž začal úřadovat hlavní sudí Čech a nutno dodat, že utkání příliš nezvládl. Druhá část se tak více než na ledě, odehrávala na trestných lavicích. To také vedlo k tomu, že se hra rozkouskovala a žádná branka už nepadla.

Třetí část začala ve stejném duchu jako konec druhé části, stovka diváků na blanenském zimním stadionu mohla sledovat několik vyloučení na obou stranách. Až přišla 50. minuta a třetí gól v síti Blanska. Po přihrávce Prachaře bez problémů zakončoval za záda blanenského Jirkůva Tomáš Karný a bylo vyrovnáno. Do konce třetiny už branka nepadla, a tak přišlo na řadu prodloužení.

V něm se oba celky nedostávali do šancí, spíše hlídali nerozhodný stav, což oba týmy dovedlo až k samostatným nájezdům.

Nekonečné nájezdy

Diváci se dlouho nemohli dočkat rozhodující branky. Oba gólmani podrželi své týmy. Rozhodnutí přišlo v okamžiku, kdy se po šesti neúspěšných pokusech na každé straně rozjel ke svému druhému nájezdu břeclavský sniper Prachař, a ukončil tak nekonečné čekání na gól. Břeclav tak letos dokázala porazit Techniku až na šestý pokus.

Sestava HC Břeclav: Chvátal (od 12. Žurek) – Dora, Bokroš, Gajda, Habrovec, Strýček, Zapletal – Sedláček ©, Mráz, Pelán – Prachař, Karný, Novosad – Klimovič, Hlouch, Čikl

JAROSLAV KUDLÍK
MARTIN DANEŠ